Актуальність повісті «Кайдашева сім’я»

Актуальність твору “Кайдашева сім’я” в наш час викладена в цьому творі.

Актуальність повісті Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я»

Стосунки свекрухи з невісткою  – вічна тема  багатьох історій, анекдотів,  жартів і приказок. Чи не кожна українська родина знайде своїх прототипів  серед відомих персонажів.

«Кайдашева сім’я» – це вершина української класики, спроектована Іваном Нечуєм-Левицьким на всі часи й народи. Вже скільки років стара Кайдашиха  є улюбленим персонажем, як на сторінках книги, так і не на одній театральній сцені.

Чи існують ще такі Кайдашихи? Безумовно!  Можливо, вони стали дещо іншими.  Але сварки між свекрухами і  невістками досить популярні в родинах, де жінки не можуть знайти «точок дотику».

У своєму творі автор застосував засоби сатири та гумору. Пригадаймо, наприклад, таку гумористичну картину, як прихід Кайдаша в шинок  або ж описи, сповнені дотепності: «В хаті стало тихо, тільки борщ бризкав здоровими бульками, неначе старий гарчав, а густа каша ніби стогнала в горшку, піднімаючи затужавілий вершок угору…».

Також Іван Нечуй-Левицький гостро висміює поведінку Омелька Кайдаша, його схильність до пияцтва. Насправді і сьогодні ця проблем вельми актуальна. «Пекуча вода» має  неабиякі лікувальні  властивості від невдач і болю. Люди досі топлять свої проблеми в чарці.

Ще однією болючою проблемою є стосунки батьків і дітей. Звісно, вікові розбіжності мають свою силу та вплив. І неправильне виховання дитини обов’язково знайде негативний відбиток у майбутньому, як це сталося  в родині Кайдашів.

Це не повний перелік тих прикладів, що будуть актуальними в усі часи поки люди кохають, одружуються, проживають під одним дахом. Автор чітко показав нам, як через дрібні побутові сварки руйнується ціла родина. Можливо, якщо ми навчимося проводити правильні паралелі, то подібних проблем можна буде уникнути.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: