Аналіз 1 та 2 пісні «Паломництво Чайльд Гарольда»

Аналіз І, ІІ пісень

«Паломництво Чайльд Гарольда»

Джордж Байрон

 

У перших двох піснях ми бачимо героя в Португалії, Іспанії, Албанії та Греції — у тих країнах, де побував Байрон. Чайльд Гарольд жадає особистої волі й, не знаходячи її в навколишньому світі «багатств і жалюгідної вбогості», мріє про самотність. Він уникає людей, іде далеко в гори, слухає плескіт морської хвилі, його захоплює розбурхана стихія. Лише прості люди, мужні, волелюбні, привертають Чайльд Гарольда.

Чайльд Гарольд не вдоволений життям, але протест його пасивний: він міркує про причини свого невдоволення, але не прагне втрутитися в життя, взяти участь у визвольній боротьбі.

І поступово, у міру розвитку сюжету поеми, образ Чайльд Гарольда дедалі активніше відсувається на другий план. Образ не здатного боротися з обридлим йому життям героя дедалі більше відтіняють повні драматизму історичні події, у яких сам автор постає не тільки як сучасник і спостерігач, а як активний їхній учасник. У поемі з’являється інший, не менш важливий образ — образ народу-борця.

Під час перебування в Іспанії Байрон стає свідком знаменних подій.

1808 року Наполеон I, прагнучи захопити країну, увів свої війська й, користуючись підтримкою іспанського дворянства, оголосив королем Іспанії свого брата, Жозефа Бонапарта. Національно- визвольний рух охопив значну частину країни. Іспанські партизани почали народну війну. Одним із найгероїчніших епізодів її була оборона Сарагоси. Жителі протягом восьми місяців захищали своє місто. Іншою твердинею опору стало місто Кадикс (нині — Кадіс).

Про ці події розповідає Байрон у І пісні своєї поеми. З надзвичайною поетичною силою малює він картини народного патріотичного підйому. Байрон підкреслює рішучість повсталих довести свою боротьбу до кінця.

У центрі ІІ пісні поеми — поневолена Греція, що втратила свою незалежність і колишню велич. Байрон таврує колонізаторську діяльність Англії, що разом з феодальною Туреччиною наклала на грецький народ подвійні ланцюги рабства. Отже, у перших двох піснях «Паломництва Чайльд Гарольда» Байрон вітає виступ прогресивних сил, підйом народних мас, захист волі.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: