Аналіз «Біле Ікло» Джек Лондон

Аналіз повісті «Біле Ікло» Джека Лондона — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

 

ПАСПОРТ

Автор: Джек Лондон

Назва: Біле Ікло

Кількість сторінок: 288

Жанр: Повість

Рік написання: 1906 рік

«Біле Ікло» – захоплююча повість про життя розумного і безстрашного вовка на прізвисько Біле Ікло, в жилах якого текла собача кров.

 

Час і місце

Дія повісті відбувається в кінці XIX-початку ХХ століття, на півночі Америки, в дикому і пустельному місці під назвою Північна Глушина. Потім події переносяться до Каліфорнії, де у Білого Ікла починається абсолютно нове життя.

Головні герої

 • Біле Ікло – вовк, в жилах якого тече собача кров, розумний, рішучий, сміливий і нещадний.
 • Сірий Бобер – Старий індіанець, перший господар Білого Ікла, суворий, вимогливий, але по-своєму справедливий.
 • Красунчик Сміт – другий господар Білого Ікла, боягузливий, жадібний, дуже жорстокий.
 • Уідон Скотт – третій і останній господар Білого Ікла, інженер, добрий, люблячий, турботливий.

Сюжет

Біле Ікло з’явилося на світ у Північній глушині. Його батьком був одноокий вовк, а мати, Кічі, була наполовину вовчиця, наполовину собака. На півночі і людям, і звірам нерідко доводилося голодувати, і з усього виводка вижив лише одне Біле Ікло. Після смерті одноокого вовка Кічі повернулася до свого колишнього господаря – індіанця на прізвисько Сірий Бобер. Йому ж тепер належав і Біле Ікло.

Спочатку вовченяті було складно звикнути до життя серед людей. Він був змушений постійно відбивати атаки лютих собак і беззаперечно виконувати накази людей, яких він боявся і шанував, немов жорстоких і справедливих богів. Біле Ікло швидко зрозумів, чим загрожує замах на людину, і вже ніколи не наважувався кусати людей. Однак це не заважало постійно ворогувати з собаками, викликаючи їх люту ненависть. Ніхто не міг зрівнятися з ним по розуму, силі і спритності.

Коли індіанці змінювали місце стійбища, Біле Ікло скористався моментом і втік. Але дуже швидко він відчув почуття страху і самотності, яке відправило його на пошуки людей.

Так Біле Ікло став їздовим собакою і завдяки своїм лідерським якостям відразу вибився в ватажки. Робота в упряжці ще більше зміцнила сталеві м’язи Білого Ікла, загартувала його волю, загострила розум. Він вже не був вовком, але не став повною мірою і собакою.

В одному з селищ Красунчик Сміт, побачивши Білого Ікла, був вражений його силою і красою. Він підпоїв сірого Бобра і викупив собаку. Домігшись жорстокими побоями повної покори, Красунчик Сміт став випускати Білого Ікла на собачі бої. Пес незмінно здобував перемоги до тих пір, поки його противником не став Лютий бульдог. Красунчик Сміт в гніві став бити поранену тварину. Білого Ікла від неминучої смерті врятував приїжджий інженер Уідон Скотт. За допомогою револьверного стовбура він розтиснув сталеві щелепи бульдога, звільнив Білого Ікла і викупив його у красеня Сміта.

Коли пес трохи прийшов до тями після ран, він тут же почав демонструвати новому господареві всю свою злобу і неприборканий характер.

Однак Скотт поставив перед собою мету приборкати його, але не за допомогою батога, а однією лише любов’ю і ласкою. Білий Ікло навіть не підозрював, що між людьми і собаками можуть бути такі відносини, і всім серцем прив’язався до Скотта.

Інженер привіз свого вихованця до Каліфорнії, де тому довелося довго звикати до нових умов. Але і тут Біле Ікло проявило себе, коли врятував суддю Скотта від помсти злочинця, що втік. Він отримав страшні рани і довгий час перебував між життям і смертю. Коли Біле Ікло остаточно поправився, то дізнався, що став батьком: його подружка коллі привела виводок міцних пухнастих цуценят.

Висновок і власна думка

Автор хотів показати, що якою б не була суворою і нещадною дика природа, вона не зрівняється в жорстокості з людиною. Для більшої наочності цієї істини письменник показав світ очима тварини. Біле Ікло довгий час навіть не здогадувався, що в природі існує ніжність, любов, турбота. І лише завдяки долі, яка звела його з Уідоном Скоттом, він дізнався справжню любов і безмежну відданість.

Головна думка

Тільки турботою і добрим ставленням можна заслужити любов і відданість тварин.

Авторські афоризми

“…Мета життя – здобич. Сутність життя-видобуток. Життя харчується життям. Все живе в світі ділиться на тих, хто їсть, і тих, кого їдять. І закон цей говорив: їж, або з’їдять тебе самого…»

“…Собака – єдина істота, що на власні очі бачила свого Бога…»

“…У природи багато способів переконати людину в його смертності…»

Тлумачення незрозумілих слів

 • Тщета – марність, безрезультатність.
 • Трубка – пристосування для куріння спеціально підготовленого і нарізаного тютюну.
 • Лорд – спадковий титул англійського вищого дворянства.
 • Мокасини – взуття північноамериканських індіанців.

Нові слова

 • Скорбота – крайня печаль, смуток, відчуття втрати.
 • Печія – відчуття дискомфорту і печіння у верхній частині живота.
 • Лайка – лайки.
 • Епітафія – вислів (часто віршоване), що складається на випадок чиєїсь смерті і використовується в якості надгробного напису.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: