Аналіз «Я вас кохав…» Пушкін

Аналіз вірша “Я вас кохав” допоможе підготуватися до уроку та визначити, яка тема, ідея, жанр, художні засоби, віршовий розмір.

 

Пушкін “Я вас кохав…” аналіз

 

Автор: Олександр Пушкін

Рік написання: 1829

Жанр: інтимна лірика

Тема: справжнє, але нерозділене кохання.

Ідея: Кохання, навіть нерозділене, – це прекрасний дар життя.

Художні засоби:

  • епітети,
  • метафора – «його вогонь у серці ще не згас»
  • інверсія – «нічим журити вас», «інший вас кохав»
  • Окрім інверсії ви­користана анафора і алітерація, яка, на жаль, не повністю відтворюється в пере­кладах: «Я вас любил безмолвно, безнадежно, то робостью, ревностью томим». Алітерація підсилює емоційність вірша.

Віршовий розмір: п’ятистопний ямб.

Римування: перехресне

«Я вас кохав…» – справжній шедевр любовної лірики. Поезія була написана у 1829 році, а надрукована у 1830. Точно не відомо, кому присвячений вірш. Існує дві думки. Перша: поезія присвячена Кароліні Собанській, світській левиці, у яку Пушкін палко закохався, перебуваючи у південному засланні. Перше знайомство поета та Кароліни, старшої за нього на 6 років,  відбулося у Києві в 1821 році. Їй лестила увага богеми, але нічого окрім жарту Собанська собі не дозволяла.

Та більш поширеною є друга думка. У травні 1827 року Пушкін вирушає до Петербургу. Зустріч з Анною Олексіївною Оленіною, дочкою президента Петербуржської академії мистецтв,  не можна назвати випадковою. Адже їхнє знайомство відбулося, коли вона ще була дев’ятилітньою дівчинкою. І ось нова зустріч… Анні – 19. Вона красуня, складає вірші, пише музику, має  хороші вокальні дані. Пушкін закохався, навіть сватався до неї, але отримав відмову батьків.

Поезія “Я вас кохав…»  стала основою понад 70 романсів композиторів: Феофіла Толстого, Олександра Алябьева, Олександра Даргомижського, Петра Булахова, Олександра Варламова та ін.

Вірш «Я вас любив…» – це вірш-сповідь. Прикметною ознакою поезії «Я вас любив…» є те, що ліричне почуття в ньому передається надзвичайно небагатослівно, але напрочуд афористично і виразно. У вірші майже немає складних образів, метафор, епітетів, якими зазвичай поети змальовують свої почуття, адресовані коханій, проте образ кохання, що постає з рядків вірша, сповнений чарівної поетичності та принадності, незвичайного — світлого — смутку.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: