Аналіз «Квіти для Елджернона» Кіз

“Квіти для Елджернона” аналіз твору — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

 

Аналіз

«Квіти для Елджернона»

Даніель Кіз

 

 

ПАСПОРТ

Автор: Даніель Кіз

Жанр: фантастичний роман

Рік написання: розповідь була написана в 1959 році в Нью-Йорку; розширена версія роману була написана з 1962 по 1965 рік у Нью-Йорку і Огайо. Коротка історія була опублікована в 1959 році; розширена форма роману вперше була опублікована в 1966 році.

Теми: Жорстоке поводження з розумово відсталими; напруга між інтелектом і емоціями; сталість минулого в сьогоденні

Головні герої “Квіти для Елджернона”:

  • Оповідач Чарлі Гордон, розумово відсталий чоловік, який погоджується на експериментальну операцію, щоб підвищити свій інтелект.
  • Аліса Кінніан – вчителька Чарлі
  • Доктор Штраус і Немур – лікарі, які провели операцію Чарлі

Роман написаний у формі «звітів про виконану роботу від імені Чарлі», які він пише протягом усього експерименту. Все фільтрується в свідомості Чарлі, можливості якого різко змінюються протягом роману, оскільки IQ Чарлі потроюється, а потім різко падає до свого початкового рівня.

Чарлі описує кожен свій день, все що він пережив. Чарлі поступово згадує про своє дитинство і всі спогади також описує. У романі немає прямих посилань на період часу, але ми можемо припустити, що події відбуваються під час написання роману, в середині 1960-х років в Нью-Йорку.

Сюжет і композиція:

  • Експозиція. Чарлі – 32-річний розумово відсталий чоловік, який працює прибиральником в пекарні і вчиться в Центрі для відсталих дорослих в коледжі Бікмана.
  • Зав’язка. Доктор Штраус виконує експериментальну операцію Чарлі, яка виводить його інтелект на рівень генія; Чарлі закохується в Алісу, але виявляє, що не може бути з нею близьким, тому що він відчуває сором дитинства за свою сексуальність.
  • Розвиток дії. Чарлі стверджує свою незалежність, тікаючи від вчених, які спостерігають за ним; Аліса каже Чарлі, що його робота в лабораторії важливіше його відносин з Фей; в цей момент Чарлі розуміє, що він більше не може тікати від своєї долі.
  • Кульмінація. Чарлі знаходить помилку в гіпотезі Немура, яка доводить, що він скоро втратить свій розум; Чарлі знаходить свою матір і сестру і може пробачити їх за те, як вони ставилися до нього в дитинстві; У Чарлі короткий романтичний зв’язок з Алісою;
  • Розв’язка. Чарлі повертається до свого початкового розумового стану і потрапляє в будинок Уоррена.
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: