Аналіз «Про царівну місяцівну» Лорка

Аналіз вірша “Про царівну місяцівну” Лорка допоможе визначити тему, ідею, жанр, художні засоби, сюжет. Ця інформація допоможе підготувати літературний паспорт твору.

 

Аналіз

«Про царівну місяцівну» Федеріко Гарсія Лорка

 

 

 

ПАСПОРТ

Автор: Федеріко Гарсія Лорка.

Тема твору: Зустріч хлопчика з царівною місяцівною.

Ідея: Царівна місяцівна як потойбічна сила, що забирає хлопчика у свій світ.

Основна думка: За красивим і чарівним часто ховається погане і підступне.

Жанр: касида; інтимна лірика.

Римування: білий вірш, хоч часом зустрічається перехресне римування.

 

“Про царівну місяцівну” художні засоби:

  • Епітети: в серпанковім покривалі, білими руками, тугі перса олив’яні, з закритими очима, біль крохмальна, битим шляхом, малий хлопчик, мусянджовії примари, царівну мясяцівну.
  • Метафори: образ царівни місяцівни загалом; прийшла Місяцівна в серпанковім покривалі; краса очі пориває; серце в’яне; цигани накують із серця Місяцівни намиста й перснів багато; біль крохмальна; шлях бабаха.
  • Порівняння: битим шляхом скаче вершник, мов у бубон в шлях бабаха; цигани, мусянджовії примари.

 

Сюжет касиди розгортається жваво; мрійливий повільний початок яскраво контрастує з тужливим динамічним фіналом. Касида – хвалебна пісня царівні Місяцівні. У автора за цим образом ховається Смерть. Вона прийшла до маленького хлопчика в кузьню. Він намагався її злякати швидким приїздом родичів-циган, але вона все ж здійснила те, за чим прийшла. Її не злякав тупіт на дорозі від копит коня вершника (можемо здогадуватись, що це батько хлопчика) і наближення циган. Ні перший, ні другі не встигли порятувати дитя – коли вони прибули в кузню хлопчик вже “склепив віченьки бідаха”. Піднявся плач і встала туга, та Місяцівна на це не зважала, вона “пливе небом Місяцівна, за руку держить хлоп’ятко”.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: