Аналіз «Пригоди Чиполліно» Джанні Родарі

Аналіз казки «Пригоди Чиполліно» Джанні Родарі — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

 

ПАСПОРТ

Автор: Джанні Родарі

Назва: Пригоди Чиполліно

Кількість сторінок: 224.

Жанр: Казка

Рік написання: 1951 рік

«Пригоди Чиполліно» – захоплююча, повчальна історія про хлопчика-цибулину Чиполліно та його друзів, яким вдалося повалити владу жадібних і жорстоких тиранів.

 

Головні герої

 • Чиполліно – веселий, спритний, пустотливий хлопчисько з сім’ї цибулинок.
 • Гарбуз, Виноградинка, Груша, Чорниця, Суничка, Редиска – бідні, але чесні і порядні громадяни.
 • Синьйор Помідор – жадібний, злий, підступний.
 • Племінник Вишенька – добрий, веселий хлопчик, друг Чиполліно.
 • Герцог Мандарин, принц Лимон, барон Апельсин, графині вишні – злі, жадібні, жорстокі багатії.

Сюжет

У багатодітній родині бідних луковок ріс тямущий хлопчина на ім’я Чиполліно. Одного разу його батько випадково наступив на ногу принцу Лимону, який проходив повз їх будинку. Нещасного тут же кинули в темницю, де сиділи не справжні злочинці, а прості жителі міста, чимось не догодили гордовитому принцу.

Чиполліно вирішив визволити батька і рушив у дорогу. По дорозі він зустрів Гарбуз, якого з власного житла виганяв на вулицю сеньйор помідор. Хоробрий хлопчик заступився за беззахисного Гарбуз, чим викликав страшний гнів у знатного сеньйора. Він вчепився Чиполліно у волосся, але їдкий цибульний запах виявився таким сильним, що у сеньйора помідора виступили сльози, і він був змушений терміново виїхати.

Однак місцеві бідняки рано раділи і дякували Чиполліно: незабаром повернувся сеньйор помідор, виселив гарбуз, а в його житло поселив свого злого пса.

Але відважний хлопчик не розгубився і цього разу. Він дав випити собаці воду зі снодійним, а коли та заснула, переніс її до будинку графинь вишень. Тим часом бідняки перетягнули будиночок гарбуза і сховали його в надійному місці. Дізнавшись про це, сеньйор не на жарт розсердився і послав війська. Завдяки Вишеньці, який вчасно попередив про небезпеку, друзям вдалося вчасно сховатися.

Чиполліно був дуже незадоволений тим, як жилося біднякам. Вони були змушені віддавати останні крихти місцевим багатіям: барону Апельсину, принцу Лимону, графиням Вишням, герцогу Мандарину. Відважний хлопчик згуртував однодумців і почав боротьбу з гнобителями простого народу. Разом їм вдалося повалити владу багатіїв, звільнити тих, хто сидів у в’язницях і почати нове, щасливе життя.

План переказу

 • Батько Чиполліно потрапляє до в’язниці.
 • Хлопчик вирішує звільнити батька.
 • Друзі допомагають гарбузі врятувати будиночок.
 • Дружба з вишенькою.
 • Чиполліно об’єднує друзів проти багатіїв.
 • Перемога над гнобителями простого народу.

Головна думка

Добро завжди перемагає зло, але для цього чесним, хорошим людям потрібно об’єднати свої зусилля і боротися проти несправедливості.

Чому вчить

Вчить радіти життю, ніколи не сумувати і вірити в краще. Також вчить бути добрим, чуйним, хоробрим, винахідливим.

Відгук

Чудова історія про те, як звичайний Бідний хлопчик Чиполліно не побоявся протистояти владі багатіїв. Йому вдалося зібрати однодумців і виступити проти тих, хто всіляко псував їм життя.

Приказка

 • На чужий коровай рот не роззявляй.
 • Друг пізнається в біді.
 • Веселощі краще багатства.
 • Суд кривий, коли суддя брехливий.

Що сподобалося

Сподобалося, що Вишенька, хоч і був племінником гордовитих графинь вишень, виявився порядним, добрим хлопчиком. Він подружився з Чиполліно і всіляко допомагав йому.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: