Аналіз «Принцеса на горошині» Андерсен

Аналіз казки «Принцеса на горошині» Ганса Крістіана Андерсена — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

 

Автор: Ганс Крістіан Андерсен

Назва: Принцеса на горошині

Кількість сторінок: 2

Жанр: Казка

Рік написання: 1835 рік

«Принцеса на горошині» – чудова казка Андерсена, в якій принцесі вдалося довести своє знатне походження за допомогою звичайної горошини.

 

Головні герої

 • Принц – красивий юнак, який дуже хотів одружитися зі справжньою принцесою.
 • Король – батько принца, літній, добродушний.
 • Королева – мати принца, мудра, далекоглядна.
 • Принцеса – красива, ніжна дівчина.

Сюжет

В одному королівстві жив молодий красивий принц, який надумав одружитися. Ось тільки він хотів взяти в дружини неодмінно справжнісіньку принцесу. Він відправився на пошуки судженої, але ніяк не міг знайти ту єдину, яка була б істинною принцесою – принц весь час знаходив в наречених якісь вади і сумнівався, чи справжні вони особи королівської крові. Принц повернувся додому і дуже сумував через те, що ніяк не може одружитися.

Якось розбушувалася гроза: виблискувала блискавка, гримів грім і дощ лив як з відра. Несподівано у ворота замку хтось постукав, і старий король пішов відчиняти.

На порозі стояла промокла наскрізь дівчина, яка стверджувала, що вона принцеса. Почувши це, королева промовчала і вирішила перевірити слова незнайомки. Вона пройшла в опочивальню, зняла з ліжка всі тюфяки і подушки і поклала на голі дошки одну-єдину горошину, а потім поклала зверху численні перини.

Королева привела дівчину в опочивальню і поклала спати на ліжко з горошиною. Вранці вона поцікавилася, чи добре їй спалося, але дівчина відповідала, що всю ніч не зімкнула очей – вона лежала на чомусь такому твердому і незручному, що нам’яла собі боки. Тут всі зрозуміли, що перед ними справжнісінька принцеса, адже тільки принцеса могла відчути крихітну горошину через пухові перини і подушки.

Принц з радістю взяв дівчину в дружини, тому що в цей раз у нього не було ніяких сумнівів, що принцеса справжня. А горошина відтоді зберігається в музеї.

План переказу

 • Принц хоче одружитися.
 • Невдалі пошуки принцеси.
 • Страждання принца.
 • Сильна гроза.
 • Поява принцеси.
 • Горошина під перинами.
 • Поганий сон.
 • Перевірка пройдена.
 • Весілля.

Головна думка

Зовнішність оманлива, і про людину потрібно судити по його вчинкам.

Чому вчить

Казка вчить бути терплячим, наполегливим у досягненні мети. Вчить не робити поспішних висновків про людину, не випробувавши його в справах.

Відгук

Справжню сутність нічим не приховаєш, і навіть промокла під дощем принцеса, нещасна і змерзла, все одно залишається принцесою, як би вона не виглядала. Це зміг зрозуміти принц, нарешті знайшов саме ту наречену, яку так довго шукав.

Приказка

Скуштуєш сам – повіриш і нам.

Не випробувавши – не впізнаєш.

Що сподобалося

Сподобалося, що у королеви вистачило мудрості не прогнати дівчину або звинуватити в обмані, а спритно перевірити її за допомогою горошини.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: