Аналіз «Свинопас» Андерсен

Аналіз казки «Свинопас» Ганса Крістіана Андерсена — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

 

ПАСПОРТ

Автор: Ганс Крістіан Андерсен

Назва: Свинопас

Кількість сторінок: 7

Жанр: Казка

Рік написання: 1841 рік

“Свинопас” – повчальна казка про те, як принцеса не змогла гідно оцінити подарунки принца і в підсумку опинилася біля розбитого корита.

 

Головні герої

 • Принц – молодий симпатичний юнак, чесний, порядний, щедрий.
 • Принцеса – розпещена, примхлива красуня, яка любила лише багаті подарунки.
 • Король – батько принцеси, суворий, справедливий Старий.

Сюжет

В одному маленькому королівстві жив принц, який вирішив одружитися на доньці сусіда-короля. Найбільшу цінність для нього представляли рожевий кущ, що ріс на могилі його батька, та дзвінкоголосий соловей. Принц склав свої дари в багато прикрашені скриньки і відправив їх принцесі.

Коли дівчина побачила подарунки, вона спочатку подумала, що це майстерно зроблений соловей і штучна троянда. Зрозумівши, що і Троянда, і соловей – живі, справжні, принцеса розгнівалася. Вона вважала, що особам королівської крові не пристало приймати такі убогі дари.

Дізнавшись про реакцію принцеси, принц переодягнувся бідняком і відправився в сусіднє королівство. Він влаштувався на роботу свинопасом і став кожен день пасти свиней біля воріт замку. Одного разу він приніс з собою чудовий горщик, який грав Красиві мелодії. Щоб отримати його, принцеса погодилася десять разів поцілувати свинопаса.

Наступного дня свинопас приніс тріскачку, яка грала всі танці, що були на світі. Цього разу він зажадав від принцеси сто поцілунків за настільки забавну річ, і та погодилася. За цим заняттям її застав батько, який страшенно розлютився! Король вигнав із замку провинилася дочка, яка дуже сумувала – вона ж могла вийти заміж за прекрасного принца.

Тим часом свинопас помився, переодягнувся і постав перед принцесою у всій красі. Ось тільки він вже не хотів одружитися на дівчині, яку зневажав.

План переказу

 • Закоханий принц.
 • Головне багатство принца.
 • Свинопас біля стін замку.
 • Чарівний горщик.
 • Чудова тріскачка.
 • Поцілунки принцеси.
 • Король виганяє принцесу з замку. Принц відмовляється одружитися з принцесою.

Головна думка

Творіння природи у сто разів прекрасніше будь-яких винаходів людини.

Чому вчить

Казка вчить цінувати прекрасне і вміти відрізняти справжні цінності від уявних. Також вчить не забувати про почуття власної гідності.

Відгук

Далеко не завжди найкращим подарунком є Той, що куплений за великі гроші. Справжня любов не вимірюється грошима і багатими дарами. Принцеса відкинула живу троянду і солов’я – але ж це найкраще і прекрасне, що створила природа. Вихована в розкоші, вона не змогла визначити їх справжню цінність.

Приказка

 • Не дорогий подарунок, дорога увага.
 • Карати легше, а виховувати важче.
 • Хто в ляльки грає, той щастя не знає.

Що сподобалося

Сподобалося, що батько вигнав з королівства дочку, яка зганьбила його на весь світ, погодившись цілувати брудного свинопаса за якусь дрібничку.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: