Аналіз та сюжет «Як Робін Гуд став розбійником»

“Як Робін Гуд став розбійником” аналіз твору — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

Аналіз та сюжет

«Як Робін Гуд став розбійником»

 

 

 

ПАСПОРТ

Жанр: балада

Тема: боротьба Робіна Гуда за правду, за право мати чесно зароблені гроші, захист убогих, вдів, сиріт.

Ідея: уславлення подвигів Робіна гуда його справедливості доброти шляхетності та безстрашності

Головні герої 

  • Робін Гуд
  • Друзі-побратими РобінаМаленький Джон, Чернець Тук, Вілл, Стютлі, Вілл Пурпуровий, Мач, Алан Дейль, три удовиченка, чинбар Артур Бленд.
  • Вороги Робіна Гуда: Шериф Гай Гісборн, єпископ, король Генріх ІІ. Дочка шерифа, лісники.
  • Маріан – наречена Робіна Гуда

Місце та час подій твору – Англія, Шервудський ліс,  XII століттяБалада розповідає про складні часи середньовічної Англії та про захисника простих людей, на якого так чекав народ.

 

Сюжет балади “Як Робін Гуд став розбійником”:

Дитинство Робіна проходило серед прекрасної природи, в оточенні люблячих батьків та вірних друзів. Хлопчик любив гуляти лісом разом з друзями, слухати цікаві розповіді батька та стріляти з лука. Матір навчила Роба не тільки грамоти, а й поваги до інших.

У Робового батька були два непримиренні вороги: сухоребрий шериф Ноттінгема і гладкий єпископ Герфорда. Вони звели наклеп і батько Роба втратив посаду королівського лісничого і опинився у в’язниці. Через кілька місяців матір Роба померла, не витримавши переживань. А з приходом весни, у в’язниці, помер і батько.

Минуло два роки. Двоюрідний брат Роба, Віллі, вчився у школі далеко від дому; Маріан батько відіслав до двору королеви Елеонори, коли довідався про дружбу дочки з Робом. Цілих два роки осиротілий хлопець був зовсім самотній. Стрільба з лука – була його єдиною розрадою.

Коли дядько запропонував Робові взяти участь у змаганнях лучників у Ноттінгємі, хлопець з радістю погодився. Це певною мірою данина пам’яті померлому батьку, адже саме він навчив сина влучно стріляти. А більше всього Робін хотів стати королівським лісничим, як і батько.

Але дорогою на змагання, Роб зустрів ворога своєї родини й убив його. Тепер за його голову було оголошено винагороду.

Роб втік у ліс, а ввечері стомлений прибився до хатини, що стояла на далекому узліссі. Там жила стара вдова, яка знала Роба ще хлопчиком. Жінка нагодувала гостя, а він розповів усе, що з ним сталося. Жінка нарікала на свавілля багатіїв, а потім вдова розповіла, що трьох її синів оголосили розбійниками, бо вони минулої зими вбили одного королівського оленя, аби не померти з голоду.

«… Пекельний вітер гуляє по Шервуду,- сумно похитавши головою, мовила стара. – Багатії зовсім розперезались і грабують бідноту, як самі знають

Хлопець на прикладі власної родини та доль багатьох людей бачить, яка страшна несправедливість коїться в країні. Герой вперше приймає доросле зріле рішення – стати на захист власного народу та рідної землі.

Сини вдови та інші чоловіки, яких оголосили розбійниками переховувалися в лісі і Робін вирішив пристати до них, і коли вночі три сини вдови прийшли до матері, він мав з ними розмову. Упевнившись, що всі Робові наміри збігаються з їхніми волелюбними пориваннями, вони взяли з нього присягу на вірність і тільки тоді розповіли, де схованка їхньої ватаги. Вони вирішили обрати головним розбійника, який зможе пробратися непоміченим у Ноттінгем і здобути винагороду на змаганнях лучників. Роб зрадів, бо він хотів взяти участь у цих змаганнях, а тепер вони дадуть йому можливість стати ватажком усіх розбійників Шервудського лісу! Роб замаскувався і вийшов на широкий базарний майдан. Усюди хлопець бачив і чув оголошення про самого себе як небезпечного злочинця.

Роб виявився не тільки найкращим лучником, а й розумним і кмітливим. Він зміг не тільки таємно взяти участь у змаганнях та перемогти, а й дошкулити шерифові, подарувавши золоту стрілу своїй подрузі дитинства Маріан.

Роб зрозумів, що шлях до минулого життя для нього закритий, він усім довів, що гідний стати ватажком розбійників. Хлопець зустрів свою подругу дитинства, своє кохання. Не випадково саме вона дає йому нове ім’я — «Робу каптурі», англійською «Rob in hood» — Робін Гуд.

Робін Гуд, повернувшись до Шервудського лісу, став ватажком розбійників.

 

Характеристика образу Робіна Гуда

«Розбійник долею він був / І лицар у душі

Образ Робіна Гуда в баладах англійського народу – уособлення народної мрії про героя – захисника і борця, лицаря.

Робін Гуд – захисник знедолених та лютий ворог багатіїв. Його образ став утіленням найкращих рис людини, чия тяжка доля та любов і повага до простого поневоленого народу змусила стати на шлях розбійника.

Риси характеру Робіна Гуда: хоробрість, благородство, щирість, кмітливість, хитрість, побратимська вірність, почуття гумору.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: