Аналіз та сюжет «Поєдинок Робіна Гуда з Гаєм Гізборном»

“Поєдинок Робіна Гуда з Гаєм Гізборном” аналіз англійської народної балади, що входить в цикл балад про Робін Гуда — тема, ідея, жанр, сюжет, короткий зміст композиція та інші питання розкриті в цій статті.

 

Аналіз та сюжет

«Поєдинок Робіна Гуда з Гаєм Гізборном»

 

 

 

ПАСПОРТ

Цей твір є фольклорною баладою тому, що не має автора, сюжет динамічний, напружений, події розвиваються стрімко, наявні драматичні діалоги, фантастична розв’язка.

Жанр: фольклорна балада

Тема: боротьба Робіна Гуда з Гаєм Гізборном.

Головні герої:

  • Друзі Робіна: Маленький Джон, Вілл Пурпуровий, Вілл Стютлі, розбійники.
  • Вороги Робіна: Гай Гізборн, шериф, король, Вільям Трент.

Робін Гуд – герой захисник, який допомагає бідним, бореться за справедливість.

Гай Гізборн – лицар королівської важкої кінноти. Підступний та самовпевнений, підлий та продажний, корисливий, нахабний.

Місце та час подій – Англія, Шервудський ліс, XII століття.

 

“Поєдинок Робіна Гуда з Гаєм Гізборном” короткий зміст, сюжет:

Між Маленьким Джоном і Робін Гудом спалахує сварка, і вони розділяються. Джон помічає, що шериф зі своїми людьми проводить наліт на ліс, і намагається тих зупинити. Вілла Пурпурового наздоганяв шериф і десятків шість його людей. Джон допомагає товаришу втекти, але його захоплюють в полон та хочуть відвести на шибеницю.

В цей же час Робін зустрічає Гая Гізборна, який переодягнувся у лахміття і напнув на себе висушену на сонці шкуру коня з головою, гривою і хвостом. Гай переслідує Робіна, щоб отримати нагороду за голову стрілка. Гай спочатку не здогадується, хто перед ним, адже Робін каже, що він королівський лісничий. Робін Гуд при зустрічі із Гаєм Гізборном поводить себе спокійно, впевнено, не видавав себе, що він і є той розбійник, якого хотів спіймати Гай.

Вони змагаються у стрільбі з лука, і Робін, здобуває перемогу, бо його стріла розколола лозину якраз посередині.

Після цього Родін вивідує план Гізборна по захопленню розбійника Робіна.  Згодом Робін розкриває свою особистість. Поєдинок Роба та Гая Гізборна тривав понад 2 години. У цій сутичці Роб вбиває Гізборна, потім одягається в шати того і бере його ріг. Під виглядом свого супротивника він приєднується до загону шерифа і рятує Джона.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: