Аналіз та сюжет «Володар перснів» Толкін

“Володар перснів” аналіз твору — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

 

Аналіз та сюжет

«Володар перснів»

Джон Р. Р. Толкін

 

 

ПАСПОРТ

Автор: Дж. Р. Р. Толкін.

Рік написання: 1937 – 1949, видано в 1954 р.

Жанр: фентезі

Композиція твору:

Роман складається з 3 томів: «Братство Персня», «Дві вежі», «Повернення короля»

 

Головні герої твору “Володар перснів”

 • Фродо Беггінс – хоббіт, рішучий, наполегливий, чесний.
 • Гендальф – могутній добрий чарівник.
 • Сем – безжурний хоббіт, кращий друг і помічник Фродо.
 • Леголас – лісовий ельф, відважний воїн.
 • Арагорн – досвідчений слідопит, відважний воїн, прямий нащадок старовинного королівського роду.
 • Боромир – старший син і спадкоємець короля Гондора.
 • Гімлі – гном, безстрашний і рішучий.
 • Саруман – білий маг, який перейшов на сторону темних сил.
 • Саурон – темна сила, що уособлює собою все найжахливіше, що є на світі.
 • Меррі та Пиппін – хоббіти, що стали членами Братства Кільця.

 

Інші персонажі

 • Більбо Беггінс – хоббіт, старий дядечко Фродо.
 • Галадріель – могутня, добра і справедлива ельфійськая володарка.
 • Голлум – злісна, мерзенна істота, яка в минулому була хоббітом.
 • Теодент – король Рохана.
 • Елронд – повелитель ельфійського Рівенделл.
 • Арвен – прекрасна ельфійка, дочка Елронда і кохана Арагорна.

 

План твору “Володар перснів”

 1. Довгоочікуване святкування в Ширі.
 2. Троє у компанії.
 3. Старий Ліс.
 4. Блукач.
 5. Рада Елронда.
 6. Подорож у темряві.
 7. Велика Ріка.
 8. Розпад Братерства.

 

Цей твір вчить силі духу, хоробрості, відваги. Хоббіт по імені Фродо поклав на себе великий тягар, який виявився непосильним його соратникам, а саме: віднести кільце в жерло вулкана, щоб знищити його назавжди. Роман Толкіна вчить не боятися небезпек, допомагати тим, хто потребує допомоги. Цей твір показує, що навіть одна людина може змінити світ. Благородність маленького хоббіта врятувала усі народи, що жили у всьому Середзем’ї. Не залишився непоміченим і його друг – Сем, бо протягом всієї історії він був йому вірний і відданий, був готовий йти до кінця, не дивлячись на небезпеки.

 

Сюжет твору “Володар перснів”

Братство персня

Дія першої книги відбувається в Середзем’ї. Хобітанія (місце поселення хоббітів) – це тихе і затишне місце, де панують гармонія і спокій. Та всі втрачають спокій, коли дізнаються, що Більбо зберіг небачене світу до цього моменту кільце Всевладдя.

Багато років тому в фантастичному світі викували Кільця, які згодом були роздані тим чи іншим расам: расі ельфів, расі людей, расі гномів. Такі приналежності були джерелами магії і неймовірною влади. Але було створено якесь кільце, що мало безмежну міць. Кільце Всевладдя, яке маг Саурон скував в таємниці від усіх, бо подібний витвір не мав було потрапити в руки людей – простих смертних. Однак раса ельфів і раса людей не бажали піддаватися підпорядкування Саурона. В результаті вони скинули його, розтрощивши і відібравши кільце, щоб знищити цю річ. Але, як відомо, «серця людей легко піддаються спокусі», тому кільце пройшло довгий шлях, перш ніж потрапити в руки маленького хоббіта Більбо Беггінса, який передав цю важливу річ своєму родичу: Фродо Беггінсу.

Фродо усіма силами зі своїми друзями намагається пройти через безліч випробувань, що лягають на їхні плечі. Завдання Фродо: донести кільце в Мордор, щоб кинути його в жерло вулкана, де воно знищиться, втративши свою силу. Спочатку хоббіти йдуть в Рівенделл – місто ельфів. По дорозі до них приєднується мандрівник Арагорн, який всією душею хоче допомогти супутникам. Наздоганяють героїв чорні вершники, не живі і не мертві. Один з їх ватажків ранить бідного хоббіта Фродо в плече таким клинком, що називається моргульським, і той мало не гине від поранення.

Всіма стараннями героям вдається доставити пораненого хобіта до ельфів, де його лікують.

Потім проводяться збори, на яких вирішується доля Кільця. Фродо виступає за те, щоб він закінчив свою місію . Не всі з цим згодні, тому організовується братство кільця, що складається з дев’яти персонажів: Фродо, його друг хоббіт Сем, Піпін, Мері, чарівник Гендальф, ельф Леголас, мандрівник Арагорн, гном Гімлі, чоловік Боромир.

Утворене братство прямує в Морію. Там відбувається напад гоблінів, від яких виходить відірватися. Але, як тільки герої підбираються до виходу, їх наздоганяє Балрог, що є давнім демоном, якого розбудили гноми свого часу. З собою в порожнечу він забирає Гендальфа, після чого персонажам важко продовжувати йти до своєї мети, вони зламані. Але час не чекає, сила кільця зростає з кожним днем, а Хоббіту з кожною хвилиною стає важче і важче його нести.

Братство потрапляє в лісове царство ельфів, де Фродо хотів запропонувати королеві Галадріель забрати таку красу, але та, переборовши себе, не піддалася спокусі.

Супутники, отримавши дари від ельфів, вирушили по річці вниз, де кільце починає напускати чари на серце людини в братстві: Бороміра. Той божеволіє, бажаючи відібрати річ, але потім схаменувся. Тоді Фродо і вирішив продовжити шлях сам, бо це тільки його ноша. Але вірний друг Сем не залишає його в біді.

Дві вежі

Під час нападу на решту членів з братства кільця, воно розпадається, бо хоббітів: Мері і Піпіна, – беруть в полон орки, Бороміра вбивають, хоча він бився героїчно, Леголас і Гімлі, і Арагорн слідують за орками, щоб повернути своїх товаришів. По дорозі вони зустрічають Гендальф, який тепер не Сірий, а Гендальф Білий.

Хоббітів, яких викрали орки, вдається визволити з біди. Братство прямує в Едорас, де Гендальф усвідомлює, що влада кільця безмежна настільки, що скоро настане наступ Мордора.

Тим часом Сем і Фродо рухаються в наміченому напрямку, вони знайомляться з Голлумом. Хоббіти і Голлум домовляються про те, що той відведе їх в Мордор, щоб вони виконали своє завдання. Але незабаром шляхи героїв розходяться: Фродо ранять, Сем, вирішивши, що друг мертвий, забирає кільце, щоб дійти до Вогняної гори.

Підслухавши розмову орків, Сем розуміє, що Фродо насправді живий.

Повернення короля

Орки, що забрали до себе Фродо, починають битися між собою через сварку з приводу здобичі. Сем же не забарився: врятував друга. Потім Фродо приходить до тями, але кільце підпорядковує його розум собі. Герой не бажає бачити Сема, вважаючи, що той бажає відняти у нього перстень. Але Сем не впадає у відчай, а продовжує слідувати за Фродо потайки. І не дарма. Голлум нападає на Фродо, а Сем вступає на захист друга.

Стоячи біля краю лави, Фродо наздоганяють сумніви з приводу знищення кільця. В цей час Голлум на нього накидається, відкушує палець, забираючи кільце. І з власної необачності падає в лаву, вмираючи разом з перстнем.

Війська Саурона в паніці тікають, хтось гине. Орли забирають Фродо і Сема в Гондор, де Арагор проголошується королем. Його королевою стає кохана Арвен.

Чотирьох хоббітів називають великими героями. Коли вони приїжджають в рідні краї, то виявляють, що землі захоплені розбійниками Сарумана, який прийняв свого часу сторону Саурона. Хоббіти позбавляються своїм геройством від зловмисників, а Саруман гине від отрути, що дав йому поплічник Грим.

Фродо тепер вдома, він починає писати Книгу, де розповідає про свої пригоди. Фродо і Більбо Беггінс відпливають в країну ельфів …

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: