Аналіз «Три мушкетери» Дюма

Аналіз роману «Три мушкетери» Олександра Дюма — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

 

ПАСПОРТ

Автор: Олександр Дюма

Назва: Три мушкетери

Кількість сторінок: 608

Жанр: Роман

Рік написання: 1844 рік

«Три мушкетери» – захоплюючий історико-пригодницький роман, в центрі якого опинився молодий гасконський дворянин д’Артаньян та його вірні друзі-мушкетери.

 

Час і місце

Події в романі починаються в квітні 1625 року і відбуваються в основному у Франції за часів правління короля Людовика XIII.

Головні герої

  • д’Артаньян – молодий гасконець, дворянин, який став одним з кращих королівських мушкетерів.
  • Атос – мушкетер, благородний, стриманий чоловік, граф.
  • Араміс – мушкетер, який згодом присвятив себе служінню церкві.
  • Портос – мушкетер, велелюбний, доброзичливий.
  • Рішельє – кардинал Франції, могутнє обличчя при дворі, дуже розумний, хитрий, підступний.
  • Король Людовик XIII – правитель Франції, який опинився у владі кардинала.
  • Анна Австрійська – королева Франції, дружина Людовика XIII.
  • Бекінгем – англійський герцог, впливовий державний діяч, коханий королеви.
  • Міледі Вінтер – Таємний агент кардинала, небезпечна злочинниця.
  • Констанція Бонасьє – камеристка королеви, кохана д’Артаньяна.

Сюжет

Юний гасконський дворянин д’Артаньян відправився з рекомендаційним листом до Парижа, щоб вступити в полк мушкетерів. По дорозі Гарячий юнак вплутався в бійку з графом, наближеним кардинала Рішельє, і той забрав його лист.

Прибувши в Париж, герой образив по черзі трьох королівських мушкетерів: Атоса, Партоса і Араміса. Кожен з них викликав нахаба на дуель. Герої зустрілися в призначений час, але замість дуелі були змушені битися з патрульними гвардійцями. Цей випадок їх дуже зблизив, і вони стали друзями.

Завдяки своїй відвазі д’Артаньян вступив на службу до короля. Він оселився в будинку галантерейника Бонасьє і закохався в його молоду дружину, красуню Констанцію, камеристку Її Величності.

Тим часом королева Франції, Анна Австрійська, на знак своєї любові піднесла герцогу Бекінгему алмазні підвіски. Дізнавшись про це, кардинал Рішельє вирішив помститися королеві, яка колись відкинула його. Він запропонував королю влаштувати пишний бал, на який королева неодмінно повинна надіти всі дванадцять підвісок. Таким чином Рішельє мав намір принизити Анну австрійську в очах її чоловіка і розкрити її таємний роман з англійським герцогом.

Щоб підстрахувати себе, кардинал направив до Лондона одного з кращих своїх агентів, міледі Вінтер, з непростою місією – викрасти у Бекінгема дві підвіски королеви. Разом з Вінтер в Англію помчав і д’Артаньян, який зробив неможливе: доставив в Лувр десять підвісок і ще дві точні копії тих, що вдалося вкрасти Міледі. Так Рішельє був осоромлений перед государем, королева врятована, а д’Артаньян отримав гідну нагороду – призначення в полк мушкетерів і любов Констанції.

Ставши на шляху Рішельє, д’Артаньян придбав в його особі найнебезпечнішого ворога. Кардинал доручив міледі Вінтер розправитися з зухвалим мушкетером, і жінка стала плести навколо нього інтриги і влаштовувати підступи.

Тим часом почалася війна з Англією, і четвірка друзів-мушкетерів вирушила на поле брані. У важкі хвилини д’Артаньян переосмислив своє життя: успіхи на службі, любов, друзів, ворогів. Його кохана Констанція ховалася в монастирі, але і там її наздогнала міледі Вінтер, яка отруїла нещасну. Мушкетерам вдалося наздогнати злочинницю, за якою вівся цілий шлейф страшних гріхів. Вони віддали її катові, і той здійснив акт відплати. Після друзі повернулися в Париж і продовжили свою службу.

Висновок та власна думка

У своєму творі автор оспівує тему істинної, непідробної дружби, завдяки якій героям вдається справлятися з багатьма життєвими труднощами. Почуття ліктя, впевненість у своєму товариші, честь, справедливість, благородство, чесна служба – все це не прості слова для відважної четвірки друзів, які за будь-яких обставин тримають високу планку королівських мушкетерів.

Головна думка

Головну думку твору відображає девіз головних героїв: “Один за всіх, і всі – за одного!».

Авторські афоризми

“…Ви, звичайно, дуже милі, але будете просто чарівні, якщо підете!..”

“…Мужність завжди викликає повагу, навіть якщо це мужність ворога…”

“…Всім відомо, що у п’яних і у закоханих є свій ангел-хранитель…”

“…Надія є останнє, що згасає в душі людини…”

Тлумачення незрозумілих слів

  • Лівр – грошова одиниця Франції, що була в обігу до 1795 року.
  • Мушкетери – у XVI—XVII століттях рід військ у піхоті: солдати, озброєні мушкетами.
  • Мушкет – вид старовинної ручної вогнепальної зброї.

Нові слова

  • Кардинал – вищий (після Папи) духовний сан в католицькій церковній ієрархії.
  • Обладунки – спеціальний одяг, призначений для захисту носія від зброї.
  • Портупея – ремінь для носіння зброї.
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: