Аналіз «Вождь червоношкірих» О. Генрі

Аналіз розповіді «Вождь червоношкірих» О. Генрі — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.

 

ПАСПОРТ

Автор: О. Генрі

Назва: Вождь червоношкірих

Кількість сторінок: 15

Жанр: Розповідь

Рік написання: 1910 рік

«Вождь червоношкірих» – весела, захоплююча розповідь про те, як двоє шахраїв вирішили заради викупу викрасти дитину, і що з цього вийшло.

 

Час і місце сюжету

Дія розповіді відбувається на початку ХХ століття на півдні Америки, в штаті Алабама, в невеликому провінційному містечку Вершини.

Головні герої

 • Сем – авантюрист, шахрай, організатор і ідейний натхненник викрадення дитини.
 • Білл Дрісколл – напарник Сема, добродушний, поступливий, слабохарактерний.
 • Хлопчик – (Вождь червоношкірих) – неймовірно енергійна, пустотлива і допитлива дитина років дев’яти, від якої страждала вся округа, син полковника Дорсета.
 • Ебенезер Дорсет – батько викраденого хлопчика, полковник, багата людина, справедливий і чесний.

Сюжет

Двоє приятелів-шахраїв – Сем і Білл Дрісколл – хотіли трохи підзаробити. Вони вирішили викрасти спадкоємця з однієї багатої сім’ї і вимагати за нього солідний викуп. Вибір припав на знатне сімейство полковника Ебенезера Дорсета, який, на думку пройдисвітів, повинен був без роздумів викласти кругленьку суму заради порятунку сина.

Дочекавшись слушного моменту, Сем і Білл напали на хлопчика, насилу його втихомирили і зв’язали – аж надто сильним і спритним виявився цей дитина. Приятелі відвезли його в гори і сховали в печері, яка служила їм притулком. Як не дивно, хлопчисько не тільки не злякався, але навпаки, прийшов в повний захват. Він вирішив, що це така захоплююча гра і уявив себе Вождем червоношкірих. Своїм викрадачам він також дав нові імена: відтепер Білл став мисливцем Хенком, а Сем – зміїним оком.

Хлопчик настільки увійшов в роль, що пообіцяв зняти з Білла скальп, і незабаром спробував зробити це. На світанку Сем прокинувся від диких криків свого товариша, на якому сидів Вождь червоношкірих і намагався зняти з його голови скальп за допомогою кухонного ножа. Тоді у Білла виникли перші сумніви, що навряд чи хтось буде готовий розлучитися з грошима заради повернення такого собі бісенка. Ця здогадка підтвердилася після того, як Сем відправився на розвідку до будинку Дорсетов і не виявив там ні найменших ознак занепокоєння з приводу пропажі сина.

Тим часом витівки маленького бранця привели досвідчених шахраїв в повне замішання. Найбільше діставалося Біллу, на якого були покладені зобов’язання з охорони нестерпного хлопчиська. Він став наполягати на зниженні суми викупу з двох до півтори тисячі доларів в надії скоріше позбутися свого підопічного. Сем відправився з листом до найближчої поштової скриньки, а Білл залишився стерегти бранця.

Після повернення в печеру Сем дізнався, що його напарник не витримав і відправив Вождя червоношкірих додому. Білл розповів, яким зазнав мук з боку невгамовного бешкетника-якби ці муки тривали ще хоча б годину, він би точно став пацієнтом лікарні для божевільних. Однак Білл радів своєму позбавленню завчасно-хлопчисько повернувся до своїх викрадачів, адже з ними було набагато веселіше, ніж удома.

Тим часом полковник Дорсет отримав лист від шахраїв і написав їм відповідь. Він вважав, що вони запросили за хлопчиська занадто багато. Зі свого боку він готовий був прийняти його назад тільки в тому випадку, якщо йому заплатять двісті п’ятдесят доларів. Полковник також просив його повернути під покровом темряви, оскільки не ручався за сусідів, які могли завдати тілесні ушкодження тому, хто наважиться повернути хлопчика назад. Поміркувавши недовго, шахраї вирішили, що це вельми приваблива пропозиція, і рівно опівночі повернули Вождя червоношкірих в сім’ю.

Висновок і власна думка

Попри те, що сімейство Дорсет було багатим і шанованим, в ньому ніхто не займався вихованням хлопчика, і він ріс, немов Придорожня трава. Не дивно, що він не захотів розлучатися зі своїми викрадачами, з якими можна було так весело проводити час. Шахраї думали отримати легкі гроші, але замість цього придбали неабиякий головний біль в особі невгамовного Вождя червоношкірих.

Головна думка

Задумавши недобру справу, можна потрапити у власні мережі і самому опинитися жертвою злочину.

Авторські афоризми

“…є межа людському терпінню…”

“…Вітер чому дме? Тому, що дерева гойдаються?..”

“… Я ніколи нічого не боявся, поки ми не вкрали цю двоногу ракету…”

“…Жахливо чути, як на ранковій зорі в печері верещить без угаву товстий, сильний, відчайдушної хоробрості чоловік…”

Тлумачення незрозумілих слів

 • Селюк – простакуватий, грубий, неотесаний чоловік.
 • Чадолюбство – любов до дітей.
 • Констебль – нижчий поліцейський чин в англомовних країнах.
 • Шарабан – тип відкритого возу.

Нові слова

 • Спекуляція – розрахунок на ймовірну вигоду будь-якої події.
 • Притискистий – надмірно економний, що уникає витрат, витрат, витрачання коштів.
 • Кедровник – ліс з кедрових дерев.
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: