Аналіз «Жага до життя» Джек Лондон

Аналіз твору “Жага до життя” Джека Лондона – тема, ідея, художні засоби, жанр допоможуть підготувати літературний паспорт твору.

 

ПАСПОРТ

Автор: Джек Лондон

Назва: Любов до життя

Число сторінок: 32

Жанр: Розповідь

Рік написання: 1905 рік

«Любов до життя» – захоплююча, повчальна розповідь про золотошукача, якому вдалося впоратися з голодом, холодом і слабкістю завдяки неймовірній силі волі і непохитності духу.

 

Час і місце

Дія розповіді відбувається в кінці XIX-початку ХХ століття на півночі Канади, що межує з Аляскою. У фіналі герой вибирається на узбережжя Льодовитого океану.

Головні герої

  • Безіменний герой – золотошукач, який зумів вижити в суворих умовах і зберегти людську гідність.
  • Білл – товариш головного героя, теж золотошукач, який кинув свого друга в біді.

Сюжет

Двоє виснажених, похмурих чоловіків спускалися до невеликої річки. З важкими рюкзаками за плечима вони поверталися з золотих копалень. Один з них – Білл – вже перейшов річку, в той час, як другий спіткнувся на слизькому камені і пошкодив ногу. Він почав кликати Білла на допомогу, але той навіть не озирнувся.

Залишившись один, чоловік розпалив багаття і випив окріп, щоб трохи зігрітися і обміркувати план подальших дій. Вранці він відправився в дорогу, збираючи по дорозі абсолютно несмачні, водянисті болотні ягоди. Пошкоджена нога розпухла, взуття розвалювалася на ходу, і чоловікові довелося розрізати ковдру на смуги і обернути ними ноги, збиті в кров.

Чоловік вже кілька днів брів по рівнині, яка буквально кишіла дичиною. Однак у нього не було жодного патрона, і йому доводилося харчуватися ягодами, корінцями рослин і зрідка – крихітними рибками-піскариками, яких він ловив в невеликих калюжах і з’їдав живими.

Незабаром погода змінилася: небо заволокло хмарами і пішов сніг. Чоловік вже не міг орієнтуватися по сонцю і швидко заблукав. Муки голоду, що терзали його всі ці дні, притупилися, і він тепер їв тільки тому, що потрібно було їсти. Незабаром з’явилися і вовки.

Чоловік, роздирається відчаєм, наполегливо, майже несвідомо йшов вперед. Від страшної втоми і голоду він часто втрачав свідомість, його мучили незрозумілі бачення. Багаття вже не допомагало зігрітися, а сон не приносив полегшення. Одного разу він побачив перед собою ведмедя, але, на щастя, той не напав на змученого подорожнього. Допомогли герою трохи підтримати життя кістки, що залишилися від вовчої здобичі. Він так ослаб, що навіть невеликі мішечки з золотом були для нього занадто важкий, і він позбувся половини своїх багатств.

Коли герой вийшов на берег річки, з якого відкривався вид на блискучу гладь моря, він вирішив, що це чергове бачення. Він не повірив своїм очам, коли побачив корабель, що гойдався на хвилях. У цей момент з’явився старий хворий Вовк, який давно переслідував подорожнього.

Зібравши останні сили, чоловік побрів до морського берега, а вовк пішов за ним. Хижак був дуже голодний, але у нього не було сил, щоб напасти і вбити людину. По дорозі чоловік помітив обгризені людські кістки – це були останки Білла, поруч з якими лежав мішечок із золотом.

Сили покидали героя, і він вже міг тільки повзти. Вовк наполегливо його переслідував, і йому довелося вбити його, навалившись всім тілом. Напившись гарячої вовчої крові, він заснув.

На свій превеликий подив, члени екіпажу китобійного судна “Бедфорд” помітили на березі дивну істоту, яка виявилася виснаженою людиною, яка перебувала на межі смерті. Вони підібрали його і забезпечили повноцінний догляд. Вже через місяць чоловік повернувся до повноцінного життя, але ще довго був буквально схиблений на їжі. Він випрошував у матросів сухарі і набивав ними каюту на випадок можливого голоду. Але і ця пристрасть пройшла перш, ніж “Бедфорд” причалив до порту Сан-Франциско.

Висновок і власна думка

У своєму творі автор показав неймовірну силу духу, завдяки якій головний герой зміг подолати всі труднощі і заслужити своє право на життя. Він не опустив руки, не здався, борючись за своє існування з останніх сил, і здобув перемогу в цій битві. Також піднята тема зради, яку зробив Білл: він кинув у біді свого товариша, але зберіг золото, яке в підсумку і погубило його.

Головна думка

Життя дається один раз, і боротися за неї потрібно завжди до кінця.

Авторські афоризми

“…Тільки життя змушує страждати. Померти не боляче. Померти-заснути. Смерть – це означає Кінець, спокій. Чому ж тоді йому не хочеться вмирати?..»

“…надія не хоче рахуватися з досвідом…»

“…Навіть вмираючи, він не підкорявся смерті…»

“…саме життя в ньому не хотіла гинути і гнала його вперед…»

Тлумачення незрозумілих слів

  • Драговина – болотисте місце.
  • Поклажа – вантаж, багаж.
  • Мокасини – взуття північноамериканських індіанців.
  • Кисет – невеликий мішечок для зберігання речей, затягується шнурком.

Нові слова

  • Ландшафт – конкретна територія, однорідна за своїм походженням.
  • Лихоманка – підвищення температури тіла, пристосувальна реакція організму на виникнення проблем зі здоров’ям.
  • Карібу – північний олень.
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 1 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Коментарі: 2
  1. Анонім

    Дуже повчальне, гарне оповідання для різного віку. Сподобалось.

  2. Анонім

    супер!спасибо!

Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: