Чому істориків називають літописцями?

Чому істориків називають літописцями, якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно знайдете її.

Чому істориків називають літописцями?

Хто такий літописець?

Літописець – це людина, яка писала літописи.

Істориків називали літописцями, тому що вони були надзвичайно освіченими, володіли грамотою і послідовно описували певні історичні події. Найважливіше джерело кожного літописця – власні спостереження. Зазвичай, всі літописці були ченцями. Щоб передати правдиво, точно та якісно певну історичну подію особа, що писала літописи, повинна була володіти письмом, військовою справою, торгово-економічними відносинами також політичними, історичними, релігійними, географічними та іншими знаннями.

З цього можна зробити висновок, що літописці були надзвичайно розумними людьми. Також вони повинні були подавати всі відомості у формі, що була схожою до поетичної. Точна дати появи літописців невідома, можемо припустити, що це приблизно ХІ століття, оскільки саме в той період були знайдені перші літописи (але ми можемо вважати, що літописці з’явилися значно раніше).

Найвідоміші літописці Київської Русі: Нестор Літописець, Никон Великий, Величко Самійло Васильович, Козьма Празький, Балика Богдан ті інші.

Кожен літопис можна вважати історичним документом, оскільки в ньому зазначено багато фактів про різні битви, вчинки князів, напали ворогів. Також, літопис вважається художнім твором, оскільки дуже часто за основу бралися легенди та перекази.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 3 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: