Цікаві факти про Стоунхендж

Досі до кінця невідомо, навіщо в 3 тисячолітті до нашої ери були зведені ці мегаліти. Їх призначення залишається темою численних суперечок в науковому світі. На перший погляд, кам’яні статуї здаються абсолютно примітивними. Але це тільки на перший погляд.

 

Які таємниці приховує Стоунхендж?

  • Один з найбільших мегалітів планети розташований в Англії, за 130 кілометрів від Лондона, поблизу міста Солсбері. Це рівнина з безліччю боліт, а поруч розташовуються пагорби Девоншир.
  • Стоунхендж це кам’яне кільце з пісковика, висотою до 8,5 м. Усередині кільця розташовується ще одна споруда у формі підкови – брили більшого розміру згруповані попарно і перекриті третім каменем. Всередині великої підкови – маленька, що складається з блакитних каменів.
  • Принципи, за якими зводився Стоунхендж, не можна назвати ні примітивними, ні випадковими. Вони всі грунтуються на законах перспективи. Невідомо ні те, навіщо зводили цей комплекс, ні, тим більше, яким чином ці гігантські брили були встановлені. Але неважко здогадатися, яких зусиль це коштувало.
  • Датується споруда 4 – 2 тисячоліттями до нашої ери (за кілька століть до падіння Трої), само собою ні про яке технічне обладнання мова йти не може. Кожна брила, з яких складається Стоунхендж, важить не менше 25 тонн, а найближча скеля розташована за 320 км. від того місця, на якому він стоїть.
  • Очевидно також те, що місце, на якому Стоунхендж стоїть зараз, обрано абсолютно не випадково. Кожен мегаліт розташований прямо над підземним потоком води, причому рівно в тих точках, де річки перетинаються одна з одною. Під самим Стоунхенджем виявлено величезну кількість підземних річок і струмків. Містики кажуть, що вода допомагає накопиченню та збереженню енергії та інформації.
  • При вивченні Стоунхенджа, було встановлено, що будівництво окремих частин мегаліта проводилося в різні історичні періоди. Причому ці етапи віддалені один від одного тисячоліттями. Найдавніші частини датуються 3100 роком до нашої ери. Вчені, дослідивши сліди, встановили, що ці камені приблизно в 1800 році до нашої ери переставляли, причому не один раз.
  • Призначення Стоунхенджа – досі тема для численних суперечок. Є незліченна кількість версій. Наприклад, Ініго Джонс, англійський архітектор XVII століття, який вивчав велетнів на замовлення короля Якова I, знайшов багато спільного з зразками античної архітектури. Він висловив припущення, що Стоунхендж ніщо інше, як руїни римського храму.
  • В більш пізні часи, розглядаючи точні розрахунки побудови велетенських каменів, робилося припущення, що Стоунхендж використовувався як обсерваторія, для передбачення місячних затемнень. Це припущення пов’язане, перш за все, з тим, що під час літнього сонцестояння, головна вісь Стоунхенджа вказує туди, де сходить Сонце. На сході мегаліт розсікається променем рівно посередині.
  • Припущення про те, що Стоунхендж все-таки будували для того, щоб визначати затемнення і дні зимового і літнього сонцестояння, викликає деякі сумніви. Невже потрібно було вкладати стільки сил для спорудження будівлі, яка, по суті, буде представляти собою тільки календар?
  • Є ще версія, яку в науковому світі вважають абсолютно неймовірною. Припускають, що Стоунхендж – це злітна смуга для інопланетних кораблів. Нібито, за 14 км. від Аддіс-Абеби, були знайдені наскельні малюнки, віком 5 тисяч років, на яких був зображений малюнок споруди, дуже схожої на Стоунхендж, з центру якої злітає щось, що нагадує космічний корабель.
  • З мегалітами пов’язано безліч легенд, проте, невідомо, наскільки вони правдиві. Так, повідомляється, що в 1953 році хлопчик, доторкнувшись до одного з каменів, впав, як підкошений. Відтоді він повністю паралізований. У 1956 році фотограф, який робив фотографії Стоунхенджа, виявив дивний дефект на знімку – від кожного каменю виходило до неба незвичайне світіння.
  • З багатьма загадки стикалися і самі вчені. Наприклад, періодично біля каменів лунають незрозумілі клацаючі звуки. Кажуть, що це через сильне магнітне поле, яке поширюється навколо Стоунхенджа. Відомо також про феноменальне явище, коли червона стрілка компаса завжди показує в центр мегаліта, навіть якщо обходити його з усіх боків. Виявилося також, що якщо постукувати по Стоунхенджу певним способом, то звук поширюється з каменю на камінь, хоча між собою вони не стикаються.
  • Версій про те, що ж таке Стоунхендж, безліч. Вивченням мегаліта займаються історики, археологи, геологи, антропологи, хіміки і навіть інженери-будівельники. Відомо напевно тільки те, що до кінця розгадати призначення цієї споруди, неможливо, а всі версії так і залишаться лише припущеннями. Стоунхендж настільки старий, що вже в античну епоху його історія була забута. На каменях немає жодного напису, ні малюнка, ні хоч якоїсь позначки.
  • Величезний інтерес викликають ці мегаліти не тільки у вчених, але і у звичайних людей. Щорічно до легендарного Стоунхенджу з’їжджаються тисячі туристів з усіх куточків нашої землі. Хтось приїжджає просто подивитися на велетенські статуї, а хтось мріє доторкнутися до каміння, вірячи, що так їм передасться життєва енергія.
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: