Цікаві історії з життя Альберта Ейнштейна

Історії з життя великих людей завжди надзвичайно цікаві. Хоча, якщо бути об’єктивним, то будь-яка людина в цьому сенсі являє колосальний інтерес. Просто на видатних представників людства завжди направлено більш пильну увагу. Людям приємно ідеалізувати образ генія, приписуючи йому надприродні вчинки, слова і фрази.

 

Рахувати до трьох.

Одного разу Альберт Ейнштейн перебував на званому вечорі. Знаючи, що великий вчений захоплюється грою на скрипці, господарі попросили його зіграти разом з присутнім там композитором Гансом Ейслером. Після приготувань, вони спробували грати.

Однак Ейнштейн ніяк не потрапляв у такт, і вони, скільки не намагалися, так і не змогли нормально зіграти навіть вступ. Тоді Ейслер піднявся з-за рояля і сказав:

– Я не розумію, чому весь світ вважає великою, людину, що не вміє рахувати до трьох!

 

Геніальний скрипаль.

Розповідають, що одного разу Альберт Ейнштейн виступав на благодійному концерті разом з відомим віолончелістом Григорієм П’ятигорський. Тут же в залі перебував один журналіст, який повинен був написати звіт про концерт. Звернувшись до однієї з слухачок і вказуючи на Ейнштейна, він пошепки запитав:

– Ви не знаєте, як звуть цю людину з вусами і скрипкою?

– Ви що! – вигукнула жінка. – Адже це сам великий Ейнштейн!

Зніяковівши, журналіст подякував їй, і почав щось судорожно писати в свій блокнот. На наступний день в газеті з’явилася стаття про те, що на концерті виступав видатний композитор і незрівнянний скрипаль-віртуоз на прізвище Ейнштейн, який своєю майстерністю затьмарив самого П’ятигорського.

Це настільки потішило Ейнштейна, який і без того дуже любив гумор, що він вирізав цю замітку, і при нагоді говорив своїм знайомим:

– Ви думаєте, що я вчений? Це глибока помилка! Насправді я знаменитий скрипаль!

 

 

Великі думки.

Цікавий ще один випадок з журналістом, який питав у Ейнштейна, куди той записує свої великі думки. На це вчений відповів, дивлячись на товстий щоденник репортера:

– По-справжньому великі думки приходять так рідко, що їх зовсім не важко запам’ятати!

 

Час і вічність.

Одного разу американська журналістка, що атакувала знаменитого фізика, запитала у нього, в чому різниця між часом і вічністю. На це Альберт Ейнштейн відповів:

– Якби у мене був час вам це пояснити, то пройшла б ціла вічність, перш ніж ви б змогли це зрозуміти.

 

Дві знаменитості.

У першій половині 20 століття по-справжньому всесвітніми знаменитостями були лише двоє людей: Ейнштейн і Чарлі Чаплін. Після виходу фільму «Золота лихоманка», вчений написав коміку телеграму такого змісту:

«Я захоплений вашим фільмом, який зрозумілий всьому світу. Ви, безсумнівно, станете великою людиною».

На що Чаплін відповів:

«Я захоплююся вами ще більше! Ваша теорія відносності незрозуміла нікому в світі, і, тим не менш, ви таки стали великою людиною».

 

Це не важливо.

Про неуважність Альберта Ейнштейна ми вже писали. Але ось ще один приклад з його життя.

Одного разу, йдучи по вулиці і думаючи про сенс буття і глобальні проблеми людства, він зустрів свого старого знайомого, якого машинально запросив на вечерю:

– Приходьте сьогодні ввечері, у нас в гостях буде професор Стімсон.

– Але ж я і є Стімсон! – вигукнув співрозмовник.

– Це не має значення, все одно приходьте – неуважно проказав Ейнштейн.

 

Колега.

Якось йдучи по коридору Прінстонського університету, Альберт Ейнштейн зустрівся з молодим фізиком, який не мав жодних заслуг перед наукою, крім безконтрольної зарозумілості. Порівнявшись із знаменитим ученим, юнак фамільярно прихлопнув його по плечу і спитав:

– Як справи, колего?

– Як, – здивувався Ейнштейн, – ви теж хворієте ревматизмом?

Почуття гумору у нього дійсно було відмінним!

 

Все, крім грошей.

Одна журналістка запитала дружину Ейнштейна, що вона думає про свого великого чоловіка.

– О, мій чоловік справжній геній, – відповідала дружина, – він вміє робити абсолютно все, крім грошей!

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: