«Провина зірок» аналіз твору — тема, ідея, жанр, сюжет, композиція та інші питання розкриті в цій статті.
Детальний Аналіз
«Провина зірок»
Джон Майкл Грін
ПАСПОРТ
Автор: Джон Майкл Ґрін
Рік написання: 2012
Жанр: роман
Тема: трагічна історія кохання хворих на рак підлітків.
Ідея: не важливо, скільки часу ти проживеш на цій землі, важливо, як ти проживеш своє життя і з ким.
Проблематика твору:
- проблема життя і смерті
- проблема боротьби за життя
- проблема сприйняття соціумом «не таких» дітей
- труднощі першого кохання
- кохання підлітків
- взаємовідносини батьків і дітей
Головні герої:
- Гейзел Ланкастер – головна героїня. Їй 16 років, у неї рак щитовидної залози та метастази в легенях.
- Огастус Уотерс – головний герой. Йому 17 років, у нього виявили остеосаркому. Через хворобу він втратив ногу.
- Айзек – товариш Гейзел з групи підтримки. У хлопця рак очних яблук.
- Пітер ван Хутер – улюблений письменик Гейзел
Композиція твору “Провина зірок”
- Експозиція. Боротьба Гейзел з раком щитовидної залози, депресія.
- Зав’язка. Знайомство підлітків на заняттях із групової психотерапії.
- Розвиток дії. Поїздка до Амстердаму. Зустріч з Пітером Ван Хутером. Незабутня ніч у готелі. Прогресування хвороби Гаса, репетиція похорону.
- Кульмінація. Смерть Огастуса Уотерса.
- Розв’язка. Зустріч Гейзел з Ван Хутером. Пошуки втраченого листа Огастуса.
Чому роман має назву «провина зірок»?
Назва роману Джона Ґріна – посилання на рядки з трагедії Шекспіра «Юлій Цезар», які оригіналі звучать так: “Чи не зірки, милий Брут, а самі ми. Винні в тому, що зробилися рабами”. Ці рядки передають майже всю суть роману, переконують нас у тому, що «у цьому світі ми не вибираємо, буде нам боляче чи ні, але у нас є можливість вибирати, хто саме зробить нам боляче». Висновок: лише доля, рок, фатум винні у хворобі головних героїв.
Фінал твору відкритий. Огастус у листі розмірковує про сенс життя людини. Основний висновок, який зробили головні герої, – не можна вберегти себе від болю, його слід прожити і відчути, бо лише тоді почуватимеш себе повноцінною людиною.
«Провина зірок» історія написання
Після закінчення коледжу Грін провів п’ять місяців, працюючи в якості студента капелана в дитячій лікарні. У той час він мав намір стати єпископальним священиком, але робота з дітьми, що страждають від важких захворювань, надихнула його стати письменником, і згодом створити роман «Винні зірки».
Ґрін багато спілкувався з хворими та їхніми родинами, вивчав спеціальну літературу. У цьому творі автор хотів показати, що життя тяжкохворих людей, як і здорових, багате на різні події, воно не визначається тільки хворобою чи особливими потребами. Такі люди також здатні мріяти, любити, мандрувати. Але у суспільстві часто виникає проблема соціальної ізольованості хронічно хворих людей, таким чином, їм доводиться боротися і з фізичними наслідками своєї хвороби, і з навішуванням соціальних ярликів.
Роман «Провина зірок» Дж. Ґрін присвятив Естер Ерл, дівчині із міста Квінсі (штат Массачусетс, США), яка було однією з перших «нердфайтерів» і придумала слоган цієї субкультури «Не забувай бути крутим». Естер була хвора на рак щитовидної залози і була залежна від кисневого балона, як і головна героїня роману. Джон Ґрін спілкувався з Естер онлайн, їздив до неї у гості. У 2010 році, у віці 16 років Естер Ерл не стало.