Дімаров “Друга планета” Cкорочено 

Дімаров “Друга планета” читати скорочено Ви можете за 12 хвилин, але зміст повісті краще буде зрозумілий якщо читати її повністю.

 

“Друга планета” Дімаров Cкорочено 

 

14-літній Віктор разом зі своїми батьками та тіткою-генетиком Павлиною збирається полетіти на Венеру. Батьки спочатку думали залишити його на Землі у татової сестри Павлини та вона теж мала туди летіти, і хоча мати хотіла його залишити та врешті згодилася взяти Віктора. Віктор дуже любив проводити час у тітки, так як, не зважаючи на її суровий характер, у неї завжди було дуже цікаво: у неї жив кактус-сторож, квітка, що сама себе поливала та Цезар – морда, як у тигра, тулуб, мов у лева, лапи, як у мавпи, а хвіст, наче в бобра.

Тепер на Землі всі живуть у багатоквартирних баштах, що можуть переміщувати квартири між собою. Так сім’я Віті живе на 242 поверсі, а ще недавно жила на 21. Всі фабрики та заводи сховані під землю, щоб не отруювати середовище, а земля вкрита лісами та річками. Всі жителі переміщуються на махольотах. Батько просить Віктора написати про Венеру і він занотовує, що 500 років тому вперше люди полетіли на Венеру: вони створили захисний бар’єр від Сонця у вигляді сріблястої парасольки, щоб понизити температуру, створили там атмосферу і населили планету рослинами і звірями. Рослинність там мутувала і тепер просто гігантських розмірів. Так як людина через підвищену вологість довго жити на Венері не могла, було штучно створено дві раси за подобою людей. Венеріани відрізнялись від людей тим, що мали довші і могутніші тулуби, мускулистіші руки і ноги. Оранги були більш примітивними і схожими на орангутангів.

У кожного з сім’ї була своя мета на Венері: тато як соціолог і історик має разом з венеріаном Ван- Геном знайти орангів, що десь сховались вглибині планети; мати як геолог має дослідити венеріанські опали; тітка Павлина знайти істоту-рослину держи-дерево і з’ясувати, що воно таке.

На Венері Вітя знайомиться з сином Ван-Гена Жоркою і стають друзями, а їх батьки вирушають на пошуки орангів. Наступного дня маячки батьків на радарах поводять себе дивно і за ними відправляється пошукова група. Вони знаходять маячки на звірах і розуміють, що чоловіків викрали оранги. Мати Віті наполягає, щоб її також доставили до місця де зник тато. Тим часом тітка Павлина вирушає на пошуки держи-дерева і бере з собою Вітю і Жорку.

У пошуках держи-дерева вони піднялися на скелю і там побачили як воно підкралось, обкутало ядовитими пагонами антилопу і забрало її. Коли ж почали спускатися зі скелі Жорка помітив венеріанські опали за якими приїхала мати Віті. Та тільки вони розчистили жилу як почалася злива і їм довелося тікати від потоку води і сховатися у печері. Коли злива вщухла почали спуск до майданчика, де їх мав забрати гелікоптер. Та з’явилось держи-дерево і поповзло до них, вони видерлися на дерево, та держи-дерево поповзло і туди. Вони пригнули в воду і потік погнав їх до водоспаду і тільки завдяки дереву, що зачепилось за берег, їм вдалося врятуватись. Вітя про себе почав звинувачувати у всьому тітку Павлину, та коли вони знайшли бананове дерево і поїли, він заспокоївся. Вночі вони попросипалися і побачили дивовижний танець лісу.

Наступного дня тітку Павлину і Вітю схопили у полон оранги з істотами, які нагадували венеріанців. У всіх орангів були нагрудні знаки – волохата рука, що стискає за горло венеріанина, а нижче знак сплетіння колючок держи-дерева. Жорка встиг сховатися і почав за ними слідкувати. Дорогою оранги с істотами полювали за допомогою луків на антилоп, коли ж двох істот було поранено один з орангів просто добив їх. Вночі на табір орангів напало держи-дерево і щоб воно відступило, оранги кинули йому на поталу декількох істот. Ранком схопили Жорку.

Оранги провели тітку Павлину, Вітю і Жорку через підземний тунель, який охоронявся іншими орангами, до величезного плато, де мешкала цивілізація орангів. На полях і садках працювали істоти схожі на Жорку. На площі стояла статуя оранга з маленькими вусиками і підписом «Адольф Гітлер», всі ж оранги при зустрічі кричали один одному «Хайль». Це була мілітаризована держава, у основу якої були покладені труди Гітлера і Ніцше. Основною метою орангів було панування на Венері і винищення раси венеріан. Мова була людська тільки перекручена ззаду наперед, так «вода» була «адов» і тільки слова Адольф Гітлер і хайль залишились без змін.

Тітку Павлину, Вітю і Жорку посадили у в’язницю. Після допитів тітка Павлина з’явилась з новинами, що тут зараз батьки Віті і Жорки. Тато Віті став придворним істориком, а Ван-Гена назвали його слугою, так як в іншому випадку його б убили. Тепер і Жорці треба на словах стати слугою тітки Павлина та носити ошийника як усі інші істоти. Тітку Павлину беруть генетиком, а Вітя стає її помічником, і вона має допомогти створити агресивних істот, що винищать усіх венеріанців.

Вітя і тітка Павлина йдуть до Оранга Третього, фюрера орангів, і вона просить його не проговоритись хто його батько.  Після знайомства з Орангом Третім герої взнають, що імена мають тільки оранги зі званнями, і чим вище ранг тим більше літер у імені. У палаці вони познайомились з Ранг, Анг, Нг і Г. Після зустрічі був банкет, на якому побились Ранг і Нг. Оранги хизувались тим, що в них малий мозок, адже для виконання наказів фюрера багато розуму не потрібно. Тим часом тато наказує Віті всіляко допомагати тітці Павлині і всі йдуть з бенкета.

На вулиці з клітки забирають Жорку, який розповідає, що сидів там разом зі своїм татом Ван-Геном і той розповів йому про тутешні звичаї.

Наступного дня тітка Павлина спустилася у лабораторію, познайомилась з тутешніми професорами-орангами і почала конструювати монстрів. Також усі герої пішли до плантацій держи-дерев, яких вивели оранги для охорони своїх земель і тепер кормили істотами, яких тримали у клітках. Біля плантацій був храм держи-дерева, який ззовні і всередині був весь у отруйних колючках. Посередині храму була нора також уквітчана колючками, куди спускали винуватих орангів і які потім через отруту помирали у муках.

Наближалось свято, коли починало зацвітати держи-дерево і мало найсильнішу отруту. Головний жрець захотів виміняти Ван-Гена і Жорку на інших істот, а їх принести у жертву. Тато відмовив.

Через деякий час тітка Павлина заявила, що вона винайшла ген, який зробить істот агресивними. До лабораторії набилося багато орангів і коли розбудили істоту, то вона почали винищувати всіх орангів, але не чіпала Вітю, Жорку і Павлину. Коли ж істоту вбили, сторожа забрала тітку Павлину до Оранга Третього.

Вітя злякався за тітку Павлину, та коли вона повернулася, то розповіла, що спершу фюрер був злий, так як істота вбила з 30 орангів і серед них був Нг. Та коли тітка йому сказала, що вона зробила справжнього агресора і тепер потрібно модифікувати ген, що істота не нападала на орангів, Оранг Третій заспокоївся і дав їй бляшанку більшу навіть ніж у Ранга.

Коли тітка Павлина лягла спати, Жорка підбив Вітю викрасти з холодильника ген і підсипати його на фабриці, де вирощували істот. Хлопці йдуть до фабрики та коли Жорка перестрибує через паркан його хапає варта, а Вітя сам повертається додому.

Вдома Вітя розповів все тітці Павлині. До них приходить тато з Ван-Геном. Виявилось, що Жорку посадили у клітку і викинуть як жертву держи-дереву. Коли спробували попросити за нього у фюрера той сказав, що він їм тут не зарадить. Ван-Ген упав духом і хотів піти до клітки, щоб разом з сином зустріти смерть. Та татко приніс стріли і сказав, що вони будуть воювати.

Тато розповів, що напередодні свята всі оранги напиваються і навіть сторожа, тоді вони і підуть визволяти Жорку. Коли настав вечір свята і всі оранги були п’яні вони пробралися до дому головного жреця і забрали у нього ключі від клітки, потім Ван-Ген його вбив.

Всі разом подалися до скелі, там Ван-Ген самотужки видерся і мотузкою підняв інших. Тим часом герої скочували каміння, щоб не дати орангам їх схопити.

Коли всі піднялися на скелю переслідування закінчилось і всі рушили до табору. Через декілька днів їх підібрав гелікоптер.

Через місяць земляни повертились на Землю, за цей час зникла держава орангів. Їх не вбили, а переловили і почали лікувати, так як людський ген у орангутангів мутував і призвів до тих наслідків з якими стикнулися головні герої.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: