Дитинство і юність Лермонтова

Один з найбільш великих і знаменитих російський письменник, твори якого є улюбленими і визнаними до сьогоднішнього дня Лермонтов Михайло Юрійович був народжений третього жовтня тисяча вісімсот чотирнадцятого року.

Варто відзначити, що цей рік був незабутнім і знаменитим для Росії, пізніше його охрестили роком військової слави російської армії.

Саме в цей час російські солдати повернулися на батьківщину не просто з військових дій, а з перемогою повернулися героями своєї країни. В цей рік їм вдалося зробити здавалося б неможливе, не тільки перемогти і вигнати Наполеона і відповідно всю його армію з країни, але і перемогти всіх супротивників, які були войовничо налаштовані на російський народ, а так само прославити себе і свою країну на весь світ.

Ось саме в цей самий час, в сім’ї одного капітана у відставці, який, до речі, втратив весь свій матеріальний достаток на світ з’явився хлопчик, хлопчик, якому судилося назавжди увійти в історію російської культури, стати знаменитим і домогтися всенародного визнання і любові.

Багато хто вважає, що про цього письменника можна говорити коротко, а можна дуже і дуже докладно розбирати кожен уривок його життя, але не варто забувати, що незважаючи на всенародну славу в його життя, як і у будь-якої людини повинні залишитися потаємні моменти, знати про які нащадкам зовсім не обов’язково. Тому вивчаючи дитинство і юність цього письменника краще всього дотримуватися золотої середини, яка як відомо буває на вагу золота.

Раннє дитинство поета було не самим життєрадісним і швидше навіть сумним. Так склалося, що його мама, молода жінка Марія мала походження з багатого, знаменитого і знатного роду по тим часам.

Саме тому сім’я, в якій вона виросла з народження була не проти рівного шлюбу своєї дочки з досить бідним, знову ж таки за мірками того часу капітаном. Всіляко опираючись цього союзу батьки робили все можливе і не можливе, щоб шлюб був розірваний. А одного разу, мати Марії і бабуся маленького хлопчика Міші відкритим текстом заявила дочці, що та повинна повернутися в рідний будинок. Марія не в силах суперечити матері була змушена підкоритися її волі, і сім’я всім складом перейшла жити в отчий будинок матері Михайла. Сказати, що ця сім’я не любила зятя, це, мабуть, нічого не сказати. По кожному зручному випадку його дорікали у відсутності можливості повноцінно забезпечити свою сім’ю.

Незабаром мати ще зовсім маленького Михайла раптово померла. Після смерті дочки бабуся майбутнього поета домоглася від батька відмови від сина на користь бабусі і дідусі. Сам поет не один раз говорив, що незважаючи на юний вік, він дуже болісно переживав смерть матері і не раз просив вищі сили повернути йому маму назад, однак це неможливо.

Дитинство і юність маленького Михайла пройшли в маєтку своєї бабусі.

Варто зауважити, що бабуся завжди була людиною сильним, вольовим і мала дуже твердий і рішучий характер. Вона була справжньою берегинею сімейного вогнища і завжди намагалася виховувати суворо всіх домочадців, які в свою чергу поважали цю жінку.

В дитинстві хлопчик дуже часто хворів, і часом досить сильно, у зв’язку з цим бабуся постійно хвилювалася за хлопчика, боячись що він підуть за своєю матір’ю, так і не досягнувши усвідомленого і дорослого віку. Бабуся вимагала від няні поета і всіх рідних, щоб хлопчика завжди пестили і плекали, в його честь дуже часто влаштовувалися різні свята і гуляння.

Не можна не відзначити, що вже з раннього віку у хлопчика був дар до різних наук, у тому числі до написання різних творів починаючи з дитинства. Бачачи те, що онук наділений подібним даром бабуся всіляко намагалася розвивати цей талант у внука.

Так само Лермонтов дуже любив малювати, цьому заняттю він готовий був віддавати весь свій вільний час. Він малював буквально все, що бачив, і природу, і людей, і тварин і так далі. Варто відзначити, що з кожним разом у нього виходило все краще і краще.

Дорослішаючи Михайло ставав красивішим і в підсумку з маленького хлопчика виріс дорослий юнак. Він був дуже добре собою, темне волосся обрамляли його обличчя, блакитні очі запам’ятовувалися всім знайомим. Він був струнким і міцним, незважаючи на невелике зростання.

Пам’ять хлопчика була дуже розвинена, він легко запам’ятовував різні тексти і вірші, він без особливого труда вивчав іноземні мови, навчився грати на музичних інструментах, навіть зумів створити свій імпровізований ляльковий театр, в якому показував вистави для дітей кріпаків і близьких рідних.

Юність знаменитого письменника наздогнала його в той час, коли він поїхав з бабусею в Москву. У Москві він без праці поступив в університет, який він закінчив з відзнакою.

В цей час життя поета круто змінилася, замість спокійного і розміреного сільського життя він поринув у життя галасливої і міської суєти.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: