Дитинство і юність Михайла Лермонтова скорочено

1814 рік прославився не тільки військовими успіхами Росії, але і народженням великого поета М. Ю. Лермонтова. У родині відставного капітана Юрія народився син, названий Михайлом. Дитячі роки творця протікали в негативній атмосфері. Мати Марія пішла проти волі матері і вийшла заміж за небагатого капітана Лермонтова. Її рідня, представники знатного роду Арсеньєвих, до останнього не брали зятя і всіляко дорікали дочку за нерівний шлюб.

Їх воля здійснилася тільки після смерті дочки, в 1817 р., тоді ж Юрій був змушений відмовитися від сина на користь багатого роду Арсеньєвих. Розставання з батьком і матір’ю було важким і болючим для маленького Михайла, а рідкісні зустрічі з татом були дуже нечастими. Важко переживаючи смерть батька у 1831 р., Михайло написав драматичні рядка. Всі дитячі та юнацькі роки поета пройшли в Тарханах, у володіннях знатної бабусі.

Треба віддати належне бабусі, яка всю любов віддавала онукові, і робила все залежне від неї, щоб дитина не відчувала себе сиротою. Сувора і нещадна по своїй натурі, бабуся Єлизавета тримала в їжакових рукавицях всіх навколо, але маленький онук був її слабким місцем. Переживаючи за хворобливого хлопчика, вона вказувала няні чергувати кожну ніч біля його ліжечка. Прості дворові люди та селяни-кріпаки також стежили за Михайлом і оберігали його за наказом бабусі.

Обдарованість Михайла почала проявляти себе з самого ніжного віку, і це помічали оточуючі. Крім володіння словом, хлопчик ставив п’єси, вивчав мови і займався музикою. У віці 14 років, після року занять з вчителями, юний поет вступає у шляхетний пансіон. Цей рік вважається початком усвідомленого творчого шляху, за словами самого поета. В Університетському пансіоні Михайло починає творити, пише вірші і кілька поем.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: