«Доктор фаустус» Томас Манн Сюжет Скорочено

«Доктор Фаустус» – роман Томаса Манна, розпочатий в 1943 році і опублікований 4 роки потому з підзаголовком: «Життя німецького композитора Адріана Леверкюна, розказане його другом» (Das Leben des deutschen Tonsetzers Adrian Leverkühn, erzählt von einem Freunde).

Сюжет «Доктор Фаустус» 

У романі описується життя вигаданого персонажа, Адріана Леверкюн, з раннього дитинства до раптової смерті. Леверкюн – музичне дарування, німець початку двадцятого сторіччя – навмисно будує своє життя відповідно з міфічними мотивами, що нагадують німецьке середньовічне мораліте про Фауста, що продав себе Мефистофелю. У той час як Леверкюн, натхнений демонами, наближається до свого Судного дня, німецьке суспільство бере політичний курс на нацизм.

Описана в XXII розділі композиторська техніка Адріана Леверкюн повторює в редукованому вигляді постулати додекафонної техніки австрійського композитора, глави нововіденської школи Арнольда Шенберга. Життєвий шлях Леверкюн перегукується з біографіями багатьох інших видатних особистостей, а в ідейному відношенні співвідноситься з долею німецької культури в цілому, як її сприймав Манн в роки Другої світової війни.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: