Дон Кіхот як вічний образ світової літератури. Поняття донкіхотства

Дон Кіхот як вічний образ світової літератури.

Поняття донкіхотства.

Що таке донкіхотство?

 

План відповіді:

  1. Дон Кіхот — вічний образ світової літератури.
  2. Героїзм Дон Кіхота в ім’я високої ідеї.
  3. Дон Кіхот — символ доброго, мужнього, хоч і безглуздого, вчинку.

 

Прометей, Галілей, Дон Жуан, Фауст, Дон Кіхот. Ці імена відомі всім освіченим людям. Вони пройшли через століття, вийшли за рамки своїх епох, бо зобразити явища загальнолюдського змісту, їх називають «вічними», світовими образами, до них знову і знову звертаються митці, над ними розмірковує кожне наступне покоління людей.

Ім’я Дон Кіхота з однойменного роману М. Сервантеса широко відоме в усьому світі й давно полюбилося читачам. Романтичний герой-лицар є вічним образом світової літератури.

Хто ж такий Дон Кіхот? Нікчемна хвора людина чи благородний лицар, що наперекір здоровому глузду намагається творити лише добро?

Він вирішує стати лицарем, лаштує лицарські обладунки, підбирає собі та коневі імена, обирає «даму серця» й вирушає боротися зі світовими кривдами. Хоче дотриматися усіх лицарських звичаїв.

Герой плутає реальну дійсність з уявною, яку собі вигадав під впливом лицарських романів. Він захищає скривджених, але незнання життя й не доведення справ до кінця призвели до ще гірших наслідків для того, кого лицар збирався захистити. Ми не можемо не помітити стійкості героя у своїх переконаннях, мужнього перенесення злигоднів в ім’я високої ідеї.

Образом Дон Кіхота письменник застерігає нас від захоплення віджилими ідеалами, бо це шлях до зруйнування особистості, шлях у нікуди, у безвість.

За кого б ми не вважали Дон Кіхота — за невиправного мрійника та дивака, за взірець високого служіння ідеалові чи за людину, що неспроможна розібратися насправді — все одно він зачепив наші серця і душі, викликав співчуття і жаль або захоплення. А в цьому є і вище покликання письменника, сенс його твору.

Так, шлях Дон Кіхота не назвали реальним. Але зла стає у світі дедалі більше, а лицарів — менше.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: