Джордж Вашингтон: біографія, політика першого президента США

Народився Джордж Вашингтон, коротка біографія якого буде представлена вашій увазі в статті, 22 лютого 1732 року в Віргінії і став третьою дитиною в сім’ї. Його батько, людина заможна, великий землемір і рабовласник, успішний тютюновий плантатор, помер, коли синові було всього одинадцять років.

Лоуренс, зведений брат Джорджа і за сумісництвом учасник англо-іспанської війни, після смерті Августина Вашингтона став новим главою сімейства. У ті роки в Англії було вкрай поширене рабовласництво: люди купувалися і продавалися, і всі ставилися до цього як до звичайного і буденного явища. Але у Джорджа з ранніх років склалося трохи інша думка з цього приводу. Хлопчик вважав рабство аморальним і низьким феноменом, але тим не менш визнавав, що на усунення цієї суспільної проблеми піде ще чимало років.

Тим часом Лоуренс все більше зацікавлював брата військовою справою, розповідаючи історії, засновані на особистому досвіді. Джордж мав певні успіхи в навчанні, займався самоосвітою, на тлі інших виділявся своєю винахідливістю, допитливістю і витривалістю.

Лорд Фэафекс

Певним переломним моментом в житті Вашингтона, після якого життя розділилася на два періоди «до» і «після», стала зустріч з одним з найбільших землевласників і плантаторів тих часів – лордом Фэафексом. Ситуація в якійсь мірі нагадує історію з твору Фіцджеральда «Великий Гетсбі»: легковажну і недосвідченого юнака направляє на правильний шлях причаливший до берега статечний моряк Ден Коді.

Тут же в ролі наставника виступає Фэафекс. Він допомагає і підтримує Джорджа, захоплює його землемерными справами, навчає дворянським манерам, прилучає хлопця до дорослого самостійного життя. Прийнявши пропозицію лорда, майбутній президент США мав можливість відправитися в лісову експедицію, де близько познайомився з культурою індіанців, їх звичаями і традиціями.

Військова кар’єра

Після смерті Лоуренса Джорджу перейшло у спадок маєток Маунт-Вернон, але юнак відмовився від рутинної і мирного життя плантатора і землеміра і вирішив спробувати себе у військовій справі. Кар’єра почалася у віці 20 років зі звання майора. Вашингтону доручили контролювати відбір молодих солдатів, завідувати їх навчанням. Будучи людиною відповідальною, майор підходив до роботи дуже серйозно, не економив сил, а скоріше, навпаки, витрачав їх все без залишку.

 

Війна з Францією

Взаємини Франції та Англії завжди були неоднозначними. Дві великі держави на протязі всього існування діяли в своїх інтересах. Особливо ситуація почала загострюватися в кінці 40-х років 18-го століття. Військове зіткнення було неминуче.

Як свідчить біографія, Джордж Вашингтон, до того часу вже начитаний, натренований і досить досвідчений полководець, у 1754 році був поставлений на чолі кількох віргінських полків. Вже на початку операції загін Вашингтона зазнав нищівної поразки. Французи значно перевершували в числі, що стало основною причиною програшу.

Однак молодого командира не звинуватили у невдачі, навпаки, уряд подякувало Джорджа за виявлену хоробрість, мужність і самовіддане служіння вітчизні. Тим часом військові дії зменшили свої обороти, протягом наступного року справи йшли досить мирно: держави зволікали у прийнятті рішень.

 

Повернення на фронт

Після першої і відразу невдалої операції Вашингтон «пішов з поля бою» і повернувся до себе в маєток, проте мирне життя тривало недовго. Віргінія знову зіткнулася з французами. Катастрофа була неминуча, і тоді англійський уряд вирішило надати підтримку і виділив два полки під командуванням генерала Бреддока.

Війська були направлені в колонію, проте генерал не був готовий взяти на себе весь тягар відповідальності і командувати всім самостійно. Джордж прибув на поле бою в якості помічника Бреддока. Біля річки Мононгахеле відбувся великий бій між двома військами. Знову сторона Вашингтона зазнала нищівної поразки. Генерал був убитий, а його помічник із залишками війська дивом зумів не потрапити в полон.

 

Наслідки

Чергова невдача мала колосальні наслідки. Майбутній президент США вирішив раз і назавжди залишити поле бою і закінчити свою військову кар’єру. Однак і в цей раз Джордж не був схильний до осуджень і звинуваченнями. Виргинцы любили полководця за його хоробрість, мужність і поблажливість по відношенню до підлеглих.

Відставка не вдалася. Джордж Вашингтон, фото якого ви маєте можливість побачити в статті, взяв на себе командування всіма виргинскими військами і продовжив вивчати військову справу. Попереду було ще чимало труднощів. Ситуація загострювалася: індіанські племена вели вкрай ворожу політику. Солдати виявилися, м’яко кажучи, необученными. Складалося військо з 2000 людей, більшість з яких були звичайними волонтерами, шукачами пригод і наживи. Завдання було не з легких: в найкоротші терміни з добровольців сформувати висококласну та злагоджену команду.

Форт Дюкенс і закінчення війни

Англія знову вирішила допомогти віргінської колонії і послала на допомогу три загону в купе з генералом Аберкромбі і бригадиром Форбсом. Після з’єднання загонів Вашингтона прибув підкріплення з Англії загальне військо рушило на фортецю Дюкенс, яка була притулком основних сил французької армії. Форт був зданий без бою: противники відступили до річки Огайо, і тим самим англо-французька війна була закінчена.

На цей раз вже в 1759 році Джордж залишив військову справу і припинив свою кар’єру полководця. Повернувшись до себе в маєток, двадцятисемирічний уродженець Віргінії зайнявся господарством, а зокрема своїми плантаціями.

 

Післявоєнний період

По відношенню до своїх рабів Вашингтон завжди виділявся добротою і поблажливістю. Ще з юнацьких років вся система рабовласництва здавалася принизливою, низькою і такою, що суперечить сутності людини. У конфліктних ситуаціях Джордж в переважній більшості випадків вдавався до угодою і урезоненным вигуків, ніж до покарань. Така поведінка було наслідком гарного виховання і правильної системи цінностей.

Що ж стосується саморозвитку, молодий чоловік і тут не відставав. Протягом всієї своєї військової кар’єри Джордж читав книжки, вивчав різноманітні тактики ведення бою, піддавав себе фізичним навантаженням, зокрема практикувався у фехтуванні. Все це справляло величезний вплив на Вашингтона: він був стриманим, розумним, допитливим, його захоплювала доля держави, зокрема віргінського.

 

Війна за незалежність

Ніхто не буде сперечатися, що Джордж зіграв ключову роль у визволенні американських колоній від залежності перед Англією. Безмірний внесок вже давно оцінена істориками і не має прямих аналогів.

 

Підготовка

Тим часом після відставки Вашингтон вів мирний і розмірений спосіб життя. Однак незабаром визвольний рух торкнулося і його. Великобританії потрібні були кошти, за їх відсутністю держава обклала свої колонії більш високими податками. Це викликало масове невдоволення.

Будучи сильним патріотом, Джордж не міг не вступити в боротьбу за незалежність, для нього це було першорядним обов’язком. За рішенням Конгресу, скликаного 10 травня 1775 року, до бостона поліції примикали 10 сформованих полків. Все в сукупності становило спільне військо Америки, яким командував Вашингтон, підвищений до генерала.

Але й на стадії формування утворилися певні труднощі. Війська, які питали попередньо на 20 тисяч солдатів, не перевищували і 5. Це, в свою чергу, значно знижувало можливості борців за незалежність. І так велика відповідальність покладена на Вашингтона, збільшилася.

Перший етап

Війна за визволення почалася. У 1776 році війська під командуванням Джорджа змушують ворогів на суші покинути Бостон, а морську флотилію – відплисти далеко у відкрите море. Пізніше, 4 липня 1766 року колоністи проголошують свою незалежність. Слідом англійське уряд надсилає лист, у якому викладаються умови припинення бойових дій. Варто зазначити, що зроблено це було без належної поваги. Англія досі не визнавала Штати. Умови перемир’я не задовольнили Вашингтона і колоніальний уряд, війна тривала.

Другий етап

Після відмови з боку Штатів війна продовжилася в новому ключі. Англійський генерал Хоу незабаром зрозумів, що колоністи представляють реальну і дуже серйозну загрозу. Це незабаром початок позначатися на стані військових справ. Одним із основних періодів війни була зима 1777-1778 роках Солдати зазнали колосальних фізичних навантажень в купе з холодом і голодом. Але мужність борців за свободу не дозволяло здаватися і відступати назад. Генерал Вашингтон був оголошений диктатором і був вправі самостійно приймати будь-які рішення.

Заключний етап

У 1788 році відбулися найважливіші битви при Прінстоні і Трентоні, з яких вийшли переможцем колоністи. Франція вирішує визнати незалежність Штатів і за договором зобов’язується допомагати Вашингтону.

Тим часом Англія, вже понимавшая жалюгідність свого стану, вирішує укласти з колоністами світ. І знову відмова: Конгрес вирішив йти до переможного кінця і вирвати перемогу, чого б це ні коштувало. І ось, в 1781 році під тиском військ Джорджа і Франції Англія капітулює і визнає незалежність Сполучених Штатів Америки.

 

Післявоєнні настрою

Капітуляцію Англії і визнання незалежності колишні колонії зустріли з гордістю і гідністю. Звичайно, спочатку було незвично усвідомлювати себе повноцінною державою, потрібно було займатися формуванням сильного уряду, починати активніше вести справи зовнішньої економіки.

Джордж ж після закінчення війни відмовився від усіх своїх диктаторських привілеїв і навіть від пропозиції Конгресу відшкодувати всі витрати. Вашингтон повернувся в своє рідне маєток і почав вести домашнє господарство і займатися громадською діяльністю, а саме розвитком освіти і повсюдним відкриттям народних шкіл.

Весь американський народ був безмежно вдячний Джорджу за його неоціненний внесок у війну і завоювання незалежності. Всі вищі політичні органи бачили в ньому лідера новоутвореної держави.

Політична діяльність

Як було сказано вище, колишній генерал мав безмірним повагою. Саме з цієї причини в 1787 році Джорджа обрали учасником конференції, на якій належало зайнятися складанням нової Конституції Сполучених Штатів. Варто відзначити, що така ж Конституція, але лише з невеликими поправками і змінами діє в Америці і по сей день.

Історія Джорджа Вашингтона містить інформацію про те, що в квітні 1787 року він був вже одностайно, незалежно від партій і переконань, обраний президентом. Ця подія була вкрай передбачуваним, так як кандидатуру, більш підходящу на таку важливу й відповідальну посаду, відшукати було важко.

Перший термін

Своє правління президент Джордж Вашингтон почав розмірено і без різких реформ: країна тільки що виграла у важкій війні, потрібно почекати, поки настане спокій, який новий президент якраз і намагався підтримувати. В державі процвітала демократія, громадянам не нав’язували, а прищеплювали положення Конституції, пояснювали її правильність, справедливість і об’єктивність.

Перший президент США Джордж Вашингтон відмовився від платні. Йому потрібні лише кошти на утримання Білого Дому. Джордж не звертав уваги на національність і віросповідання при наборі державних чиновників, стосунки з Конгресом підтримував хороші, але ні в якому разі не потурав йому.

Другий термін

Переобрання першого президента Джорджа Вашингтона пройшло без зайвих питань: всі знову-таки одноосібно віддали свої голоси за одного кандидата. На другому терміні свого правління президент розробив кілька дуже корисних для країни проектів, наприклад проект фінансового розвитку. Джордж також проводив дуже грамотну зовнішню політику, підтримував мирні взаємини з іншими країнами і не піддавав незалежність своєї держави сумнівам.

Особисте життя

Тут у Вашингтона не все так динамічно і бурхливо, як у його військовій і політичній кар’єрі. Зустрівши в 1759 році Березня Катис, Джордж узяв її в дружини. Це була його єдина дружина протягом усього життя.

Смерть

Помер перший президент Америки Джордж Вашингтон від хвороби, а саме від пневмонії і сильного ларингіту 15 грудня 1799 року. Вся країна була в траурному стані. В честь Вашингтона назвали безліч споруд та встановили його портрет на доларовій купюрі. Сьогодні могила Джорджа Вашингтона — місце паломництва тисяч американців і гостей країни.

Післямова

Безумовно, Джордж Вашингтон, біографія якого стала предметом нашого огляду, є однією з найколоритніших постатей в історії. Ця людина скасував рабство, завоював незалежність Сполучених Штатів Америки і мав приголомшливою військової і політичної кар’єрами.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: