Економічний розвиток західноукраїнських земель у 2 пол. 19 ст.

Коротко та головне про Соціально-економічний розвиток західноукраїнських земель у 2 пол. XIX ст.

 

Згідно з переписом населення 1900 р. у Галичині меш­кало 7,1 млн осіб (українців – 42,3%). Українці пере­важали у всіх західноукраїнських землях (Східній Га­личині, Буковині, Закарпатті) – 4,6 млн із 6,4 млн.

У цілому більшість населення Західної України потер­пало від катастрофічної бідності. Розвитку сільсько­го господарства перешкоджало малоземелля, круго­ва порука, викупні платежі (для галицьких українців вони були в 5 разів більшими ніж для німецьких селян), великі податки. Наприкінці XIX ст. бідняцькі се­лянські господарства становили понад 80% від загаль­ної кількості.

У промисловості переважали дрібні підприємства з майже повного відсутністю механічних приладів. Вони були розташовані у селах та невеликих містечках. Ряд галузей (цукрова, шкіряна, текстильна) не могли ви­тримати конкуренції з більш дешевими та якіснішими виробами з центральних регіонів імперії, та перебува­ли у стані занепаду. Більш успішно розвивалися пере­робні галузі – нафтова та лісообробна.

Чи не єдиним виходом із цієї ситуації стає трудова емі­грація до країн Північної і Південної Америки тощо, що набуває масового характеру вже з 1870-х рр. Пер­шими українськими трудовими мігрантами, що виїха­ли до США, стали вихідці із Закарпаття. До 1900 р. ви­їхало майже 200 тис. осіб.

Дати

1864 р. – будівництво першої залізниці на західноукраїн­ських землях (Краків – Львів).

1894 р. – зародження кооперативного руху.

Запам’ятайте

Трудова міграція – переміщення працездатної особи з метою працевлаштування на певний термін.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: