Гончар “Ілонка” скорочено

Олесь Гончар “Ілонка” скорочено читати можна за 5 хвилин, щоб згадати сюжет твору.

“Ілонка” Гончар скорочено

В неділю вранці мала Ілонка вибігла з подвір’я у біленькому платтячку. Вона привіталась з сержантами Лошаковим і Лукичем. Вони лишились в Сент-Іштвані по закінченню війни. Ілонка їх дуже любила. Комендантом Сент-Іштвану був лейтенант Вечірко. Хоч він набагато краще володів угорською, але був набагато серйознішим, тому їхнє з Ілонкою спілкування на склалося. Всі троє – Лошаков, Лукич, Вечірко – давні бойові друзі. Лейтенант покликав до себе Лошакова, дав йому якесь завдання і той поїхав.

За обідом Ілончин батько Штефан поділився чутками з сусіднього села про те, що лісами блукають салашитські бандити, палії війни. Вони часто нападають на одиноаих радянських солдатів.

Почався карнавал – свято урожаю. Ілонка була в центрі всіх подій – була одною з тих дівчаток, що пригощали всіх вином. Загальні веселощі. Ілонка помічає, що Лошаков ще не повернувся після доручення лейтенанта. Та от Лошаков мчить на коні і – раптово потріл – йому в ногу нижче коліна влучає куля. Лунає ще один постріл, але Лошаков рятується від нього. Лейтенант почув постріли і зупинив свято.

Всі здивувались і обурились. Знайшли Лошакова з перев’язаною наспіх ногою – він погнався за стрілком, але не встиг його наздогнати. Стрілок втік у виноградники. Усім селом кинулись його шукати.

Ілонка була з батьком серед тих, хто шукав стрілка. Вона попросила його взяти її на руки аби вона могла бачити стрілка, що стрімко тікав. Батько спочатку не хотів, бо дівчинка була в білому і її легко могли встрілити, але потім погодився. Ілонка опинилась у батька на руках і з висоти побачила стрілка. Вона одразу повела всіх до нього.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: