Грінченко “Сонячний промінь” скорочено

Грінченко “Сонячний промінь” скорочено читати можна, щоб згадати сюжет твору.

 

“Сонячний промінь” скорочено

Марко Кравченко влаштувався на літо учителем в сім’ю Городинських. Навчав меншого сина-гімназиста. Крім нього у Городинського було ще двоє дітей, вже досить дорослих – донька Катерина і син Іван. Останній служив у Петербурзі. Катря ж щойно скінчила гімназію.

Поступово Марко освоївся у селі і став вчащати до селян. Він був українофілом. Познайомився з місцевим учителем Петром Олександровичем, почав навчати грамоті простого селянського хлопця Корнія. Згодом почав збирати селян і читати їм українські книжки. Найбільше любив Марко Шевченка. Івану Городинському і його товаришу Голубову, який часто бував в гостях у Городинських така діяльність Кравченка не подобалась, тому вони намовили Городинського-старшого проти Марка і той змушений був виїхати. Кохання, яке зародилось між Марком і Катериною, розірвала сама дівчина – вона не підтримувала його українофільських ідей і не погодилась поїхати з ним.

Марко разом зі своїм другом Семеном Лісовським почав діяльність в місті. Відвідували товариство українофілів, видавали українські книги, вели обговорення соціальних проблем. Марко не витримав суворих порядків гімназії, в яку влаштувався вчителем, і змушений був покинути її. Влаштувався у канцелярію. Марко отримав листа від Корнія в якому хлопець розповідав про справи у селі, однією з новин було те, що Катерина стала народною вчителькою. Вона не могла зрозуміти як Марко міг проміняти її на якісь ідеї і тому почала читати українську літературу. Зрозуміла поривання Марка і, попри заперечення батьків, стала вчителювати.

Через деякий час товариство українофілів почало розпадатись. Маркові прийшов лист від Марусі, коханої Семена, в якому йшлося про те, що Катерина лежить хвора. Марко одразу поїхав до неї. Катерина потроху одужала і закохані одружились і продовжили просвіту разом. Влітку подружжя поїхало в Крим. Там вони дізнались про одруження Марусі і Семена. До Катерини повернулась хвороба, вона слабувала. Останні дні Катерина й Марко провели разом – насолоджувались сонцем. По смерті коханої Марко продовжив свою проукраїнську діяльність.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: