Характеристика Тараса Бульби

Тарас Бульба – це сильний і сміливий козацький полковник. Він безмежно відданий своїй вітчизні і воїнам. Головними цінностями у житті Бульби є православна віра і Запорозька Січ. Герой наділений прямим, твердим характером, він вперто добивається мети. Автор так говорить про нього: “…весь був він створений для лайливої тривоги і відрізнявся грубою прямотою свого вдачі”.

Добре видно, що цей козак не пристосований до спокійного життя в родині. Його дружина і діти бачилися з ним дуже рідко. Герой не вважає сім’ю першочерговим пріоритетом. Він щиро впевнений в тому, що: “Немає уз святіших товариства!”. Вже дорослих синів козак відразу ж після закінчення бурси забирає на Січ, не давши побути з матір’ю навіть декількох днів. Він вважав, що вони від цього можуть розм’якнути, і толку з них вже не вийде.

У старого полковника багато друзів, його думка має вагу. Багато хто прислухається до нього. Тарас показує себе відмінним воїном, незважаючи на свій вік та ожиріння. Він сильний і витривалий. Ще однією важливою рисою його характеру є наполегливість у досягненні своїх цілей і беззастережна відданість ідеалам. Він посварився зі своїми друзями, які хоч якимось чином симпатизували полякам.

У своїй промові перед боєм Бульба наставляє козаків не кидати своїх у біді, а якщо той потрапить у полон – визволити їх або помститися за своїх побратимів. Фінальна битва показує Тараса відважним воїном. Навіть коли його здолали вороги і відправили на вогнище, він підказував своєму війську шляхи до відступу. Козаки зуміли врятуватися, а Тарас Бульба залишився в їх пам’яті справжнім героєм.

В образі старого воїна зібрані всі кращі риси запорізького козака: сила, відвага, вірність батьківщині й обов’язку, готовність принести себе в жертву заради високої мети. Життя Тараса Бульби не була легкою, але безліч випробувань зробило його героєм свого часу.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: