«Євгеній Онєгін» Опера П. І. Чайковського

Київський оперний театр ім. Т. Шевченка. Сцена з опери «Євгеній Онєгін»

«Євгеній Онєгін»

Опера П. І. Чайковського

 

17 березня 1879 року стало знаменною датою в історії світової музичної культури. Цього дня в Москві відбулася прем’єра однієї з найкращих опер російського класичного репертуару — «Євгеній Онєгін» Петра Ілліча Чайковського.

Працюючи над оперою, композитор визначив свій задум як «ліричні сцени», вибрані з пушкінського роману. Це були ті сцени, які чітко й недвозначно окреслювали морально-етичні засади молодих героїв — Тетяни,Онєгіна і Ленського.

«Євгеній Онєгін» П. І. Чайковського започаткував оперу нового типу, побудовану не на інтризі та історичному парадоксі, а на розкритті внутрішнього світу героїв. В основу її лягли типові людські почуття. Чайковський утверджував в оперному мистецтві ще незвичний на той час принцип психологічного реалізму, «інтимної, але сильної драми».

Оперу ставили на всіх найбільших сценах світу — у Лондоні, Берліні, Відні, Мадриді, Мілані, Стокгольмі, Нью-Йорку…

У квітні 1884 р. «Євгенія Онєгіна» було вперше показано в Україні (Харків). А в жовтні того самого року прем’єра опери відбулася в Києві. Київський оперний театр ім. Т. Шевченка вже не раз звертався до сценічного втілення «Євгенія Онєгіна», і цей шедевр світової оперної класики залишається в його репертуарі вже понад 100 років.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: