Костомаров “Переяславська ніч” скорочено

Костомаров “Переяславська ніч” скорочено Ви можете прочитати, щоб згадати сюжет цього твору.

 

Костомаров “Переяславська ніч” читати скорочено

Петро розмовляє з чужоземцем про сучасний стан міста Переяслава, про гноблення людей поляками й жидами. Чужоземець докоряє йому бездіяльністю і слабкодухістю. Приходить парубок Опанас і жаліється, що матір заарештували за те, що пекла паски.

У церкві дзвонять. Люди стоять на ринку перед отцем Анастасієм. Він радить їм йти по домівках – святкування Великодня нп буде, не дозволено поляками, які захопили місто. Народ розходиться. Жид Оврам приводить польських офіцерів і жаліється на отця за те, що той не заплатив за плащаницю. Приходить чужоземець і платить за плащаницю. Народ збирається молитись.

Герцик підбурює народ до повстання. Люди бояться. Приходить чужоземець і зачитує листа від Хмельницького. В ньому мовиться про п’ять тисяч війська підмоги переяславцям у боротьбі за віру православну. Чужоземець розкриває свою таємницю. Він – Лисенко. Сьогодні вночі вони переб’ють усіх ляхів і жидів. Народ радіє. Отець Анастасій намагається відмовити людей і настановити їх на шлях істинний. Та його не чують.
Лисенко зустрічається зі своєю сестрою Мариною. Марина зізнається, що кохає старосту – поляка Францішка. Але вона обіцяє виконати обов’язок перед Батьківщиною. З початком темряви починається бій. Вночі Марина з коханим приходить на зазначене місце.

Анастасій прохає козаків зупитись. Герцик, дізнаючись правду про Марину, погоджується з отцем. Лисенко згодом також погоджується. Марина хоче йти в монастир. Францішек починає бій з Лисенком. Вони смертельно ранять один одного. Бій припиняють. Поляки обіцяють вранці покинути Переяслав.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: