Костомаров “Сава Чалий” скорочено

“Сава Чалий” Костомаров сюжет твору можна згадати прочитавши скорочений варіант історичної повісті.

“Сава Чалий” Костомаров стислий переказ

Відкрита місцина. Козаки гуляють, Петро Чалий, чоловік в літах, всіх пригощає. Тут і там чутно розмови про героїчне минуле. Відбуваються вибори нового гетьмана. Ним стає Петро Чалий. Сава Чалий, його син, ображений на козаків, оскільки сам хотів стати гетьманом. Він вважає, що батько занадто старий для гетьманування. Він вирішує податись до ляхів. Про це він говорить своєму другу Ігнату Голому.

Ігнат намагається відмовити Саву, але той не слухає і таки йде.
Козаки вирушають у похід. Сава одружується з коханою дівчиною Катериною та їде до пана Конецпольского, наказного гетьмана поляків. Ігнат Голий у розпачі, він хотів одружитися з Катериною. Тому він розпускає плітки нібито Катерині відьма. В своєму прагненні помститись він заходить дуже далеко.

Ігнат розповідає козакам про те, що Сава зрадник і намовляє їх на розправу з молодим подружжям.
В цей час Конецпольский приносить Саві листа від короля в якому йдеться про його назначення на гетьмана, але він, як коронний гетьман повинен боротися за унію. Сава відмовляється: “Тілом і душею радніш я вам служити, а на свою віру війною не піду”.
Сава повертається додому. Там на нього вже чекають козаки. Вони вбивають спочатку Саву, а потім і Катерину. Сина Сави рятує служниця Мотря – вона передає дитину служнику Хомці і той тікає. Прибувають козаки від Петра Чалого з польським офіцером Лисецьким. Розкривається зрада Ігната. Його вбиває Павло, друг Сави. Петро Чалий у розпачі.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: