“Козир дівка” скорочено

“Козир дівка” дуже скорочено читати твір  Г. Квітки-Основ’яненка можна, щоб нагадати сюжет.

“Козир дівка” скорочено

Жив собі чоловік у селі Трохим Макуха зі своїм сином Тимохою та дочкою Ївгою. На Ївзі трималося все господарство, а Тимоха був гультяй та лінивець. Був в них наймит Левко, постійно сварились Тимоха з Левком. Та Левко все терпів заради Ївги – вони кохали один одного і хотіли одружитися.

Аж тут Левка застали за крадіжкою. Миттю його запроторили до в’язниці і вирішили його долю. Ївга не вірила цьому і вирішила будь-що визволити коханого. Вона пішла до писаря просити побачення, але писар мав свої плани – він хотів одружитися на Ївзі. Він не допоміг, а тільки перешкоджав дівчині.

Далі пішла Ївга до справника і той пообіцяв все владнати, але не виконав обіцянку. Добилась Ївга побачення з Левком і тут виявилось, що його навіть не допитували. Він пообіцяв розказати правду на допиті.

Ходила Ївга і до секретаря, і до судді, та ніхто не хотів їй допомагати. Хазяйка, до якої найнялась Ївга, розказала як правильно потрібно поводитись з панами. Пішла Ївга до панів – та все марно. Порадив їй один чоловік піти до губернатора.
Пішла Ївга, впала йому в ноги, почала благали. Губернатор її напоїв, накормив, вислухав і пообіцяв допомогти. Відбулось засідання і вирішили Левка допитати.

Зустріла Ївга одного разу брата свого Тимоху. Він розтринькав всі батькові гроші і подався у солдати і тепер догулює останні дні. Зізнався він, що то він звів Левка. Наступного дня привели Тимоху до губернатора, той, будучи п’яним, розповів як все було. Допитали Левка, розказав він правду про те, що сталось. Виявилось, що то Тимоха взяв гроші, а Левка застали якраз в той момент біля скрині, коли він помітив, що скриня зламана. Левка виправдали. Губернатор дав закоханим Ївзі і Левку гроші на весілля і вони повернулись додому.

Молоді відіграли весілля, завели господарство і жили довго й щасливо.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: