“Лялечка і Мацько” скорочено

“Лялечка і Мацько” скорочено читати казку Галини Пагутяк можна, щоб згадати сюжет твору.

 

Короткий зміст казки “Лялечка і Мацько”

Розділ 1
Маленького Олежка мама привезла до бабусі у гості. Він був такий гарний, що бабуся сплеснула в долоні і сказала “ну прям лялечка!”. Мама поїхала на море з дядьком Володею, а Олежка лишився у бабусі. Батька в хлопчика не було – він пішов від них ще коли Олежка був зовсім маленьким.

Розділ 2
У лісі поблизу села, де залишила мама маленького Олежка жив лис Мацько. Він був найкрасивіший з усіх лисів на світі. Він дуже полюбляв сільських курочок і часто навідувався до них вночі.
Одного разу Сорока, що мала дачу якраз над лисовою норою, подарувала йому сині окуляри. Відтоді світ для Мацька змінився – він вирішив стати художником. Намалювавши першу картину він одразу показав її Сороці, але вона не оцінила його творіння.

Розділ 3
Олежка прокинувся і зрозумів, що мама вже поїхала. Бабуся нагодувала онука сніданком і познайомила з сусідськими хлопчиками – Славком і Михаськом. Діда хлопчик трохи боявся.

Розділ 4
Лис Мацько намалював чимало картин і вирішив зробити виставку, про що і повідомив в оголошенні. Та це оголошення побачила Сорока. Вона підмовила місцеву владу – вовка, кабанця Лорда і кабанця Мілорда, аби ті зробили так, щоб на виставку ніхто не прийшов. Окрім того до цієї справи доклали руку й інші двоє художників – борсук Джума і Щурик Альцест. Щурик наказав мишам погризти усі картини Мацька. Вночі вони це і зробили.

Розділ 5
Вдома Лялечка, тобто Олежка, грався з Славком і той показав рогатку, яку змайстрував сам. Він сказав, що з цієї рогатки полюватиме на лиса, що краде в них курей. Потім пішов дощ і Олежку дід забрав додому. А ввечері хлопчик побачив, як до них у подвір’я забіг лис Мацько і викрав відерце з фарбою, якою раніше дід малював паркан.

Розділ 6
Вранці Мацько прокинувся і побачив, що всі картини зникли. Він знайшов дохлу мишку і зрозумів, що всі картини з’їли миші. Він зустрівся з їжачком Грицьком і той розповів, що все підлаштувала Сорока. Тоді лис страшенно розсердився і, заставши пташку на галявині, з’їв її.

Розділ 7
Наступного дня до Мацька прийшла сестра Міцька і сказала, що його звинувачують у з’їденні сороки. Але трохи пізніше вона повідомила, що про все домовилась з вовком і Мацько відбуде легке покарання – штраф розміром тридцять курей. Мацькові було байдуже до усього. З голоду він пішов до річки і, заставши там лісника, який саме рибалив, випросив у нього трохи риби.

Розділ 8
Вдома Лялечка розповів бабусі й діду, що бачив лиса, який поцупив відерце з фарбою. Звичайно вони йому не повірили, а бабуся ще й помацала голову хлопчика – думала, що в нього температура.

Розділ 9
Мацько був у депресії. Його нічого не хвилювало і до всього було байдуже. Під одним з кущів він зустрів павука і розговорився з ним. Дішла розмова до того, що лис вирішив стати кущем – варто лиш пофарбуватись в зелений колір і переконати усіх, що він і є справжній кущ.

Розділ 10
Маленького Олежка катав на своєму велосипеді старший брат Славка Роман. Він був уже семикласником. А ще він курив – тільки це був великий секрет і Олежка не мав нікому про це розповідати. Роман розповів хлопчику як вполювати лиса – варто викурити його з нори, а там вже справа сокири і влучності. Олежці це не сподобалось. Ввечері хлопчик помітив як до хати ввійшов лис.

Розділ 11
І справді цієї ночі лис Мацько прийшов до Олежка. Всю ніч він розповідав хлопчику про свої пригоди – і про картини, і про Сороку, і про те, як захотів стати кущем і тому пофарбувався в зелений. Олежка пожалів його, нагодував хлібом з маслом і попросив лишитись. Мацько залишився спати на горищі. Тим часом Олежка мав вигадати як змити з лиса фарбу.

Розділ 12
Вранці лис прокинувся і побачив біля себе кота. Вони говорили про Олежку – кіт на нього жалівся, а лис навпаки хвалив і називав своїм другом. Трохи пізніше прийшов і сам хлопчик. Він приніс Мацьку трохи їжі і ацетон щоб змити фарбу. Потроху фарба відтиралась, але ацетон трохи пік шкіру лисові. Олежка ж дуже радів з того, що навчився лазити по драбині (лазив до лиса на горище).

Розділ 13
Тут автор повідомляє, що лиса Мацька насправді вигадав сам Лялечка. Йому було трохи нудно у бабусі і хотілось мати друга. А те, що другом став для нього лис, то тут немає анічогісінько дивного.

Розділ 14
Пройшло більше тижня відтоді, як лис оселився у Олежка. Однієї ночі до нього прийшов їжачок Грицько. Він сказав, що лисові пора вже повертатись до лісу, бо так він зовсім стане домашнім. Тим паче в лісі змінилась влада – головним став Молодий Вовчик. До того ж всі готуються до свята – Дня лісу. Оголошено конкурс на кращу завісу для театру і Мацько точно має взяти участь! Лис погодився і подався в ліс.

Розділ 15
Олежці подарували велосипед і він трохи забув про лиса. Часто катався і одного разу навіть заблудився, бо заїхав далеко від дому. Дід на нього трохи насварився, а потім ще й сховав велосипед у малині.

Розділ 16
Настав День лісу. Усі лісові мешканці влаштувались на галявині і споглядали концерт. Першим з промовою виступив Вовчик. Він усім подякував за прибирання лісу і підготовку до свята, а також пообіцяв розвивати лісові таланти. Далі виступав ансамбль цвіркунів під керівництвом Шпака. Після симфонії був огляд конкурсних завіс. І тут настав тріумф Мацька – всі захоплено розглядали його завісу, де він пречудово намалював лісову галявину. Його завісу оголосили найкращою. Вінок із шишок вручала гарненька лисичка, в яку лис одразу закохався. Після нагородження показували виставу, а потім розпочався карнавал.

Розділ 17
Тим часом Олежка вдома сумував. Він хотів побачити лиса, а той все ніяк не приходив. Натомість хлопчик познайомився з місцевим лісником з яким вони радо поговорили про лісових мешканців. Надвечір до Лялечки прийшов Мацько. Він, не дивлячись на суворі правила, які забороняли людям бувати на лісовому карнавалі, вирішив запросити хлопчика. Домовились, що Олежка скаже, що він переодягнений у людину лис. Спочатку все йшло добре – хлопчик познайомився з деякими лісовими мешканцями, із захопленням роздивлядав їхні карнавальні костюми. Та лис трохи відволікся на лисичку, в яку закохався, і лишив хлопчика самого. Тут якраз звірі і помітили, що серед них людина. Зчинився галас – всі потікали хто куди.

Розділ 18
Мама Олежка, набувшись вдосталь на морі і добре відпочивши, вже збиралась додому. Дуже скучила за своїм хлопчиком.

Розділ 19
Олежка лишився на лісовій галявині у темряві зовсім сам і почав плакати. Та тут якраз прийшов Мацько з лисичкою. Вони повели хлопчика додому. Тут Олежку розбудила бабуся. Весь карнавал виявився лише сном.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: