«Ляльковий дім» Конфлікти у творі Ібсена

Обкладинка книги Г. Ібсена «Ляльковий дім»

«Ляльковий дім»

Генрік Ібсен

Конфлікти у творі

 

У п’єсі «Ляльковий дім» Ібсен заклав основи реалістичної соціально-психологічної драми. Обивательське благополуччя родини адвоката Хельмера розкрилося в ній у найнещасніший і найневблаганніший спосіб, оголивши брехливість моралі, панівних на той час норм родинного життя та горезвісної святості шлюбу.

Соціальний конфлікт драми «Ляльковий дім» полягає в зіткненні природних людських прагнень з антилюдськими, застиглими законами та звичаями суспільства.

Згодом соціальні суперечності у драмі переросли в суперечності моральні, які драматург розв’язав у психологічному плані. Поведінка героїв психологічно глибоко вмотивована: вісім років подружнього життя Нори, про які ми дізналися із передісторії,— це вісім років роздумів і сподівань. І лише у ті три дні, коли героїня, хапаючись за останню надію, боролася за свою сім’ю, за щастя, повністю розкрився її складний духовний світ. Рішення піти з сім’ї далося нелегко, це не емоційне поривання, а глибоко обдуманий учинок.

Психологічний конфлікт — «пробудження» й духовна боротьба Нори, її бажання по-справжньому розібратися в житті, усвідомити себе як особистість.

Сюжетний конфлікт — таємниця і кримінальний учинок Нори як несвідомий виклик буржуазному суспільству, його законам.

Конфлікти твору можна ще поділити на основний, зовнішній та внутрішній:

ОсновнийМіж прагненнями Нори та писаними й неписаними законами тогочасного суспільства, а також між уявним та реальним життям жінки
Зовнішній«Бурхливий», навколо шантажу Кроґстада, історії його та фру Лінне
ВнутрішнійУ душі Нори

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: