“Майстер і Маргарита” характеристика Азазелло

“Майстер і Маргарита” образ Азазелло

Азазелло – персонаж роману «Майстер і Маргарита», член почту Воланда. Азазелу, який мешкав в пустелі. М. А. Булгаков вжив його ім’я на італійський манер. За переказами саме він був прапороносцем армії пекла і відрізнявся здатністю до зваблювання і вбивства. Неспроста, зустрівши його в Олександрівському саду, Маргарита прийняла його за підступного звабника. Зовні це була маленька людина з широкими плечима і вогненно-рудим волоссям. З рота у нього стирчало ікло, на руках були кігті, а голос був гугнявим. Основна функція цього персонажа пов’язана з насильством. У ранніх редакціях він здійснював свої злочини за допомогою ножа, так як був творцем всієї в світі холодної зброї.

У романі на його відповідальності кілька тяжких злочинів. Так, наприклад, саме Азазелло викинув Лиходеева в Ялту, він же вигнав дядька Берліоза з «нехорошої квартири», потім він вистрілив з револьвера в майора Майгеля. Не менш захоплюючі винаходи Азазелло. Він створив крем для Маргарити, який дозволяв їй ставати невидимою і літати в ночі. Він також наділяв її особливою ​​«відьомською» красою. Інше його нововведення – це поява в квартирі через дзеркало.

Його роль у подальшій долі Майстра і Маргарити досить важлива. За наказом Воланда він запросив пару на прогулянку і напоїв їх особливим вином, яке перенесло їх в інше буття. В останньому польоті оголюється його справжній вигляд. Очі Азазелло порожні і чорні, а обличчя – холодне і біле, як у справжнього демона-убивці.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: