“Майстер і Маргарита” Характеристика Коров’єва

Образ Коровьева в романі “Майстер і Маргарита” – демонічний персонаж Булгакова.

Коров’єв-Фагот – персонаж з почту Воланда в романі «Майстер і Маргарита», старший з підлеглих демонів. Це чорт і лицар, який в Москві представлявся перекладачем професора чорної магії і колишнім регентом церковного хору.

Коров’єв-Фагот має яскраву відразливу зовнішністю. Це прозорий громадянин дивного виду в картатому піджачку і з жокейському картузі на голові. Неймовірно худий і має глумливу фізіономію. Часто з’являється в тріснутому пенсне. В ході сюжету стає ясно, що його зовнішність повністю збігається з сутністю. Він любить знущання і злі жарти, глумиться над пороками городян, влаштовує серію підпалів, підкладає валюту домуправу в чемоданчик, щоб того зловили і т.д. Але, насправді, цей герой – викривач і один з «суддів».

Воланд про нього говорить, що цей лицар колись вигадав невдалий жарт про світло і темряву, і тепер йому доводиться весь час жартувати. Незважаючи на те, що він виконує роль блазня, в кінці роману він змінився до невпізнання. Під час польоту під місячним світлом, він виступає темно-фіолетовим лицарем з похмурим і ніколи не усміхненим обличчям. Коров’єв-Фагот є одним з найбільш неоднозначних персонажів у романі, і багато його афоризмів дають привід для роздумів.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: