“Майстер і Маргарита” характеристика Кота Бегемота

“Майстер і Маргарита” образ Кота Бегемота

Кот Бегемот – величезний чорний кіт-перевертень з роману «Майстер і Маргарита», член почту Воланда, а також його улюблений блазень. Ім’я героя взяте зі старозавітної книги Еноха. З одного боку, він незбагненний приклад божественного творіння, а з іншого – традиційний демон, підручний Сатани. У романі Бегемот зустрічається і в обличчі величезного кота з вусами, який вмів ходити на задніх лапах, і в людській подобі, як товстун низького росту в рваній кепці і з котячою мордою.

У вигляді людини він скоював більшість своїх злочинів, наприклад, пожежа в Будинку Грибоєдова, переполох в будівлі інспекції, побиття Варенухи. Однак, найчастіше він поставав в котячій подобі, вражаючи оточуючих своїми людськими манерами. Бегемот схильний до філософствування і легко поєднує інтелігентність з шахраюватістю. Вперше він згадується в гонитві Бездомного за іноземним професором. Тоді Кіт причепився за трамвай і поїхав. Потім він приголомшив Лиходеева, випиваючи перед ним горілку і закушуючи маринованим грибом. Перед сеансом чорної магії він наливав собі води з графина і випивав в кабінеті фіндиректора театру.

Коли Маргарита вперше зустрілася з цим персонажем, він грав в шахи в спальні Воланда і намагався шахраювати. Під час балу він сидів біля лівої ноги Маргарити і сперечався щодо «справи Фріди». Після балу пригощав її спиртом, а потім змагався з Азазелло у влучності і поранив Геллу. В останньому польоті Бегемот приймає свій справжній вигляд. Це худенький юнак, демон-паж, який був найкращим блазнем на світі. Через його діяльність, після зникнення Воланда з почтом, всіх чорних котів виловлювали і винищували.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: