Марко Вовчок “Маша” скорочено

“Маша” скорочено читати твір Марко Вовчок варто, щоб згадати про головні події. Детальний переказ допоможе дізнатися більше подробиць.

“Маша” Марко Вовчок стислий переказ

Розповідь ведеться від імені однієї з сестер. Героїня оповідання попри природну красу в сімейному житті була не щасливою адже чоловік її випивав. А її сестра була щасливою з чоловіком, та попри кохання хворіла і коли той помер і сама занедужала.

Незадовго до смерті, вона просить сестру оселитися в її домі і доглядати дітей. Та виконала її прохання, розпродала своє майно і переїхала до дітей сестри. Десятирічного хлопчика та чотирирічну дівчинку ростила як рідних.

Діти були різної вдачі. Веселун Федір і спритна, допитлива Маша. Дівчинка була дуже цілеспрямованою. Якось вона захотіла навчитися плести кружево і цілісінький тиждень сиділа над пряжею доки не добилася ідеальної роботи. Якось тітка з Федором поїхали у місто, а Маша залишилася вдома. Коли дорослі повернулися, то не могли знайти дівчинку. Сусіди розповіли, що бачили як Маша не захотіла вклонитися пані і та наказала, щоб прислуга привела до неї дівчинку. Та Маша втекла. Довго тітка з Федором шукали дівчинку, а як повернулися додому вона прибігла до них з сусіднього городу.

Вдома дівчинці пояснювали, що пані потрібно коритися, виконувати накази. Маша не погоджувалася, вона думала що від пані можна втекти. Тоді тітка сказала дівчинці що за таке можуть покарати або ув’язнити. Маша не розуміла чому у пані прав більше, ніж у інших людей.

З цього часу Маша тільки те й робила, що думала чому люди підкорюються пані. Яклось до їхнього будинку прийшов староста і сказав що Маша повинна йти на панщину, але дівчинка сховалася у куток і відмовилася йти. А ні тітка, ні брат не могли вмовити її йти на роботу. Старості сказали, що Маша захворіла. Вся сім’я страждала через категоричність дівчинки. Не раз бариня викликала її до свого палацу, сварила. Та дівчинка не поступалася своїм принципам.

Федір заборонив Маші виходити на вулицю гуляти, бо це могло б розгнівати пані. З тих пір дівчинка не виходила навіть на прогулянку.

Маша швидко схудла, змарніла. Лікар сказала що це через тугу, що дівчинка сама хворобу голубить і виписала їй лікувальні відвари.

Всю зиму змушували дівчинку пити ті трави, а весною вона повеселішала, підросла. Якось тітка помітила, що вдень Маша ходить сонна, прослідкувала за нею і побачила, що вночі та ходить на прогулянки. Тітка хотіла щоб Маша ходила на панські роботи і стала віьною, та Маша не підкорювалася.

Тривало так дуже довго. В 16 років стала дівчина розкішною красунею, тітка і брат хотіла видати її заміж. Та маша вирішила собі що у шлюбі щасливою не буде.

Тим часом пані забула про Машу та дівчата які її інколи провідували почали заздрити їй, що вони працюють на панщині, а вона вдома сидить. Плітки докотилися і до панського двора. Машу викликали до пані і змусили зрізати серпом траву. Дівчина спеціально розрізала собі руку і її відправили додому.

Таке життя не приносило радості і Федору. Тітка порадила йому знайти наречену в Дерновці, та жителі того села були вільними і навряд чи хтось захотів би одружитися на кріпаку.

Маша захворіла по-справжньому. Але одного дня Федір приніс новину – з кріпацтва можна відкупитися. Пан програвся в карти і їм потрібні гроші. Дівчина дуже просила викупити її, та для цього родина повинна була б продати все до останнього. Маша обіцяла сумлінно працювати, коли буде вільною.

Щоб відкупитися родина продала будинок. Та Маша не засмучувалася, робота кипіла в її руках, рідні вперше почули як дівчина сміється. З білоручки вона стала першою рукодільницею, першою працівницею. Це дуже розгнівило пані, адже вона думала що дівчина хвора і багато грошей не просила за неї. Сім’я переїхала до міста, купили стареньку хатинку, а з часом вони звели новий дім, діти одружилися. Свекруха полюбила Машу як свою дочку, в родині Феді народилося двоє діток, яких доглядала тітка.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: