Нестайко “Чарівний талісман” скорочено

Всеволод Нестайко “Чарівний талісман” скорочено читати Ви можете, щоб дізнатися сюжет твору. Ця книга про школу, про дружбу, про пригоди школярів.

“Чарівний талісман” переказ

Розділ 1 “Чарівний талісман” скорочено

В селі Гарбузяни, що розкинулось на березі річки Голубянка, проживало троє хлопчаків, з якими і сталась дивна пригода.
Першого з них звали Сашко, але мав він прізвисько Марусик. Таке дивне прізвисько він отримав тому, що в дитинстві мати кутала його в хусточку, а батько жартома сказав, що він схожий на дівчинку Марусю. Відтоді він і прозивається Марусиком.
Другого хлопчака теж звали Сашко. Мав він прізвисько Циган, бо був смуглий і чорнявий.
На диво і третього хлопчика звали Сашко на прізвисько Журавель – був майже на дві голови вищий од своїх товаришів.
Ще одним важливим учасником цієї історії був пес Сашка Цигана Бровко. Він-то і збудив рано вранці своїм гавкотом свого господаря. Сашко Циган прокинувся і, зрозумівши що далі сну не буде, вирішив відправитись з друзями по гриби. Розбудив спершу Марусика, а потім і Журавля. Вирушили в ліс.

Розділ 2 “Чарівний талісман” скорочено

Зайшли в Губанівський ліс. Журавель розповідав друзям про свій сон, в якому він бачив Карабаса-Барабаса на повітряному змії і як вони далі катались на “Москвичі”. Проходили повз озеро Бакай. То було таємниче і містичне озеро. Ніхто не знав яку глибину воно має. Подейкували, що в ньому живе нечиста сила. І якраз на березі цього озера друзі побачили незнайомця. До нього радо підбіг Бровко і почав лащитися! Це було дуже дивно. Чоловік привітався і назвався чарівником. А потім дав хлопцям чарівний талісман – жаб’ячу лапку, яка виконає будь-яке бажання. Лапку взяв Сашко Циган.

Розділ 3 “Чарівний талісман” скорочено

Звичайно ж вони не повірили незнайомцю і пішли далі в ліс по гриби. Але настрій пропав. Вирішили підглянути за незнайомцем, але його на озері вже не було. Ще більше здивовані хлопці повернулись додому.

Розділ 4 “Чарівний талісман” скорочено

Того самого дня надвечір Сашко Циган прийшов до Журавля. Вигляд він мав збентежений. Він розповів, що заради розваги загадав жаб’ячій лапці отримати “Москвич”. Трохи пізніше прийшов поштар і приніс газету, в якій були результати лотореї. Циган вирішив перевірити той лоторейний білет, який їм на здачу дала продавчиня і – цифри збіглися! Вони виграли машину! Розповіли про це Марусику – він теж був ошарашений. Тут якраз повернулись батьки і хлопці розповіли їм радісну новину. Спочатку вони не повірили, але, переконавшись у виграші, страшенно зраділи. Скоро про подію знало все село. Накрили столи і почали святкувати. Пили, їли, раділи і співали.
Вранці батько Марусика Семен Семенович допитувався скільки синових грошей було тоді, коли на здачу їм дали лоторейного білета. Виявилось, що два карбованці. Циганових грошей було карбованець з копійками, а Журавлевих усього сорок копійок. Марусик не второпав до чого це його батько розпитував і далі заснув.

Розділ 5 “Чарівний талісман” скорочено

Цього ж дня ввечері Семен Семенович прийшов до Павла Максимовича, батька Сашка Цигана. Він хотів взяти білет і одвезти його завтра в банк, але Павло Максимович відмовив. Вони почали сваритись. Тут уже Семен Семенович згадав і два карбованці, і про багато чого іншого. Хлопці чули усю цю сварку і їм стало ніяково за своїх батьків. Вони розійшлись по домівках. Семен Семенович нагримав на Марусика, а Сашко Циган посварився з батьком.

Розділ 6 “Чарівний талісман” скорочено

Вранці Сашко Циган прокинувся з рішучою думкою – втекти з дому. Підбив на цю справу Марусика. Вони вирішили сховатися в лісі, в македонському курені, що його колись знайшли як ходили по гриби. Розповіли про свій намір Журавлю. Він провів їх до сховку і довго не хотів їх лишати. Вони навіть назбирали грибів цього разу. Настав вечір. Журавель пішов додому, а Марусик і Сашко Циган лишились ночувати. Було лячно. Циган побачив, що до куреня зазирає той самий незнайомець. Хлопець трохи злякався і відмовився від свого бажання. Вранці він не знав чи то було насправді, чи лише наснилось йому. Циган передав талісман Марусику.

Розділ 7 “Чарівний талісман” скорочено

Вранці прийшов Журавель. Сказав, що батьки збираються в міліцію. Хлопці зрозуміли, що жарти скінчились і час вертатись додому. Батьки дуже зраділи і зовсім не сварили своїх хлопчаків. А ввечері листоноша приніс звістку, що в газеті переплутали цифри і насправді вони нічого не виграли. Батьки цьому дуже зраділи, помирились і відсвяткували цю подію.

Розділ 8 “Чарівний талісман” скорочено

Наступного дня Марусик з Журавлем стояли біля тину, коли раптом до них на машині під’їхала справжня знімальна група. Вони шукали місцевість де знімати новий фільм, а ще шукали героїв для свого фільму і Марусик їм дуже сподобався, тому вони вирішили взяти його зніматись. Кіногрупа поїхала так само швидко як і приїхала. Марусик отетерів – тільки сьогодні він загадав жаб’ячій лапці, що хоче стати кіноартистом. Тут до них підійшов Сашко Циган. Журавель розповів йому про те що сталось, на що Циган спитав чому вони не сказали знімальній групі нічого про Гришу Пасічного – місцеву знаменитість. Тут Марусик несподівано розсердився і сказав, що Циган просто заздрить йому. Хлопці посварились і розійшлись. Журавель не знав що йому робити.

Розділ 9 “Чарівний талісман” скорочено

Журавель хотів помирити друзів, але не знав як. Ось уже кілька днів як вони посварені. Марусик наважився і пішов до Гриші Пасічного. Він розповів йому про знімальну групу і пообіцяв, що обов’язково розповість про нього кіношникам якщо вони знову приїдуть. А потім хлопчик віддав талісман Журавлю.
Літо добігало свого кінця. Стояла страшенна спека, тому хлопчаки пішли купатись. Циган і Марусик і далі не розмовляли, а Журавель метався між ними. Раптово він закричав – його схопив корч і він почав тонути. Першим на допомогу поспів Марусик, але Журавель лиш потягнув його з собою. Почав їх рятувати Циган. Випадково, замість голови Журавля, він влучив по голові Марусика. Хлопчик прийшов до тями на березі. Журавель сказав, що корч швидко минув, але він не вмів брехати. Друзі помирились і разом повертались додому. Марусик запитав що Журавель загадав жаб’ячій лапці. Журавель сказав що це вже справдилось. Друзі зрозуміли його. Вони раділи, що літо завершується саме так.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: