“От тобі і скарб” скорочено

Г. Квітка-Основ’яненко “От тобі і скарб” скорочено чиати можна щоб дізнатися сюжет твору.

Квітка-Основ’яненко “От тобі і скарб” переказ

Повчальне гумористичне оповідання про чоловіка, який бажав будь-що знайти скарб.

Жив собі на світі чоловік Хома Масляк. Він був дуже ласий на історії про скарби – як тільки хтось розповідав таку історію, то він вже тут як тут. Завжди мріяв і собі знайти скарб.

Одного разу Хома зустрів циганку, яка порадила йому вийти на дорогу і зустріти чоловіка, що буде проїжджати по ній. Масляк так і зробив – зустрів чоловіка, що їхав повз їхнє село. Звали того чоловіка Юдун і був то справжнісінький чорт. Сказав він Хомі приходити у передвеликодню суботу до лісу – на нього чекатиме скарб.

Хома Масляк не міг втратити такої можливості і, звичайно ж, пішов до лісу. Там його повів за собою вогник, а далі – двоє чортенят. Прийшов Масляк якраз на чортове весілля. Запросили Хому до столу і він згодився. Добре пив, їв, гуляв і скарби у Юдуна прохав, навіть душу пропонував. Юдун сказав, що виконає будь-яке його бажання.

Масляк почав радіти, клястися і – на радощах – перехрестився! Тут все раптово зникло, а сам Хома опинився на краю прірви і ледь тримався. Почав гукати про допомогу. Врятували бідолаху і почали розпитувати що сталося і як він туди потрапив. Він і розповів. Сміялися з нього усім селом.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: