Ознаки Просвітництва

Ознаки Просвітництва

 

• Прагнення його представників перебудувати всі суспільні відносини на основі розуму, «вічної справедливості», рівності.

• Однак розум мав зважати на те, що наявні умови (абсолютистська влада ще була досить сильною) заважали здійснити практичне перетворення суспільства.

• Рушійною силою історичного розвитку й умовою перемоги розуму просвітителі вважали поширення передових ідей, знань, політичної грамотності та виховання громадянської свідомості, а також поліпшення морального стану суспільства.

• Просвітники вірили в людину, її розум і високе покликання. Цим вони продовжували гуманістичні традиції доби Відродження.

• Для художньої культури доби Просвітництва характерний вищий (порівняно з попередньою культурною епохою) рівень художнього сприйняття, що характеризувався інтимністю, ліризмом, гострою спостережливістю, проникненням у людські пристрасті й характери. Водночас було дещо втрачено універсальну повноту зображення духовного життя, цілісність у втіленні естетичних ідеалів суспільства, властиві мистецтву попередніх років.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: