Патріотичні мотиви творів Тараса Шевченка

Патріотичні мотиви творів Тараса Шевченка зрозумілі всім читачам, які хоч раз тримали в руках Кобзар.

Патріотичні мотиви в поезіях Шевченка твір

В Україні не знайдеться жодної людини, яка б не знала постаті видатного поета, художника, справжнього сина свого народу Тараса Григоровича Шевченка. Сьогодні просто неможливо уявити українську літературу, культуру та історію без творчого доробку великого Кобзаря. Його ліричні твори геніальні, а картини – шедеври українського мистецтва.

Патріотичні мотиви в поетичних творах Тараса Шевченка пронизують кожен рядок. Він був справжнім борцем свого народу. Адже мало хто в світовій історії з таким же запалом захищав незалежність своєї батьківщини, свободу кожного українця. Робив це Тарас Григорович і словом і ділом. Його твори підіймали народ, спонукали до дій.

Найвідомішими патріотичними поезіями стали «Мені однаково, чи буду», «І мертвим, і живим», «Заповіт» та багато-багато інших.

Та не однаково мені, як Україну злії люди
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені.

Тарасу Шевченку ніколи не було однаково за Вкраїну. І кожним рядком, ніби молитвою, заповідає це робити всім українцям.  Він оспівує простих селян, возвеличує їх душевну красу, працелюбність. Він любить природу рідного краю. В цьому всьому й проявляється патріотизм митця. Чи не всі шевченкові герої – це люди, кровно пов»язані з Батьківщиною й між собою.

Патріотичні ідеї Кобзаря передалися згодом у творчості талановитих письменників української літератури – Івана Франка, Лесі Українки, Панаса Мирного, Марка Вовчка та інших.

Тож, Тарас Григорович Шевченко – це самобутній діамант нашої культури. Він вірив сам у краще й закликав це робити кожного. Та й досі закликає вірити, надіятись, бо тільки з надією у серці людину ніщо не зламає.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Коментарі: 4
 1. Анонім

  да

 2. Анонім

  Тарас з великої букви

  1. admin (автор)

   Дякуємо, виправлено

 3. •Azula•

  Дякую,допогли з домашнім завданням з української літератури))

Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: