“Перевтілення” Образ Грегора Замзи

Кафка “Перевтілення” характеристика головного героя – Грегора Замзи наведена в цій статті.

Характеристика Грегора Замзи “Перевтілення”

Образ Грегора Замзи в новелі “Перевтілення” – уособлює в собі «маленьку людину», безсилу перед жорстокістю світу і його абсурдністю, але герой до кінця зберігає шляхетність, гідність та інші найкращі людські якості.

Риси характеру Грегора Земзи:

  • любов до рідних, альтруїзм
  • працьовитий, сумлінний, відповідальний,
  • має гідність, покірний,
  • чутливий до прекрасного

Причини перетворення Грегора в комаху:

  • Непорозуміння членів родини, самотність у сім’ї;
  • Духовне зубожіння, мізерність інтересів героя;
  • Абсурдний, жорстокий світ зі своїми законами;
  • Зацькованість і втома на роботі;
  • Відсутність справжніх людських стосунків, духовних зв’язків.

В дитинстві Грегор навчався в народному училищі (звичайній школі), потім у торговому, реальному, згодом – військова служба в чині лейтенанта (фото на стіні у вітальні, де Грегор весело всміхається, свідчить про те, що у ту пору він був щасливим). Після армії з особливим запалом Грегор почав працювати у фірмі – настільки вдало, що майже одразу з маленького прикажчика зробився комівояжером і зумів навіть купити батькам квартиру, яка була його гордістю.

Чи були в його житті розваги? Практично, ні, бо все його життя крутилось навколо роботи, і робота поглинала все. Радості і розваги були пов’язані теж з роботою: покласти на стіл сьогодні більшу суму, ніж у минулу зарплату, побачити радість на обличчях рідних. Захоплення Грегора були прості й примітивні: випилювання всяких дрібничок, читання газет і іноді спілкування з двома-трьома приятелями.

Особистого життя у Грегора не було.

Ставлення Грегора до сімї

Грегор був прекрасним сином і братом, турботливим, люблячим. Коли він, уже втративши людську подобу, згадує своє минуле життя, то з гордістю усвідомлює, що зумів домогтися для своїх батьків і сестри такого життя і такої ( родина не просто проживає у прекрасній квартирі, а ніхто, крім Грегора, не працює, однак сім’я почувається комфортно через допомогу прислуги ). Таким чином, Грегор фактично повністю присвятив себе сім’ї, забувши про власні потреби.Герой дуже любить свою матір, навіть голос її викликає у нього хвилювання. Батька Грегор боїться, по відношенню до нього він вживає слова «обов’язок, борг»: адже саме для погашення батьківського боргу так напружено працює Грегор.
До сестри Грегор ставиться особливо трепетно, ніжно, мріючи через рік назбирати грошей і відправити її навчання до консерваторії: він пишається її грою на скрипці.

Ставлення Грегора до роботи

Як службовець, комівояжер Грегор Замза дуже сумлінний, обов’язковий, старанний, працьовитий. Саме йому довіряють серйозні доручення, через які Грегор так рідко буває вдома.

Однак Грегор відчуває прискіпливе, принизливе ставлення свого шефа до себе і розуміє його несправедливість, адже інші службовці фірми можуть дозволити собі байдикувати і їм ніхто зауважень не робить, а Грегор нічого подібного собі ніколи не дозволяв, він навіть жодного разу за п’ять років не був на лікарняному. Крім того, Грегор почувається страшенно змученим постійними відрядженнями, що змушують його підніматися о четвертій годині ранку, проводити весь час у дорозі.А тому Грегор не любить своєї роботи і тримається на ній тільки заради відпрацювання батьківського боргу.

Очевидно, що Грегор почувається надто зацькованим, пригніченим і самотнім, щоб почуватися щасливим. Життя його збіднене й безрадісне: навіть у сім’ї, яка звично користується результатами його праці, Грегор не відчуває справжнього тепла і затишку, всі надто звикли добре жити і збайдужіли один до одного.
Отже, самотність і безрадісність існування перетворюють Грегора на метушливу комаху, яка тільки існує, а не живе й радіє життю, як це має бути при повноцінному людському бутті.

Характеристика Грегора Замзи “Перевтілення”

Грегор Замза – герой оповідання Ф.Кафки «Перетворення» (1915). Одного ранку, прокинувшись після неспокійного сну, Грегор Замза виявляє, що він перетворився на страшну комаху. Раніше він був комівояжером, своїм заробітком намагався допомогти батькам, загрузлим в боргах, і сестрі. Вічно він квапився з поїзда на поїзд в гонитві за вигідними замовленнями. Однак шеф підозрював його в недостатній сумлінності, оскільки мав тверде переконання, що всі люди ледачі. Перетворення виявляється лише повним втіленням того стану, в якому давно перебував Грегор Замза: тепер його зовнішній вигляд цілком відповідає тому життю, яке він вів, адже турбота про сім’ю витіснила всі його інші інтереси, і йому доводилося жити, як метушливій і безпорадній комасі.

Перетворившись на комаху, Грегор осягає істини, які раніше не міг зрозуміти через важкі сімейні умови і виснажливу ​​роботу. Раніше він вважав, що його жертви не марні; тепер всі ілюзії руйнуються. Він виявляє, що сім’я може без нього обійтися, що рідні люди, і раніше не відрізнялися увагою до нього, ледь стримують огиду. У відповідь змінюється і Грегор: «він майже не дивувався тому, що останнім часом став ставитися до інших не дуже-то чутливо; перш ця чуйність була його гордістю ». Одного разу Грегор дізнається, що сім’я хоче позбутися його. Він бачить, що продовжувати жити неможливо, і вирішує померти.

Смерть Грегора піднімає його над ворожим йому світом: пізнавши самого себе, він принаймні розуміє нестерпність свого становища. Перетворення на комаху служить, з одного боку, вироком, винесеним герою оповідання, але, з іншого – морально виправдовує і трагічно його звеличує. Відчуження Грегора, що виникло всередині сім’ї і тому має характер загальності, передає риси особистої ситуації Ф.Кафки, який писав: «Я живу у своїй родині більш чужим, ніж самий чужий». Страшна метафора перетворення Грегора Замзи втілена через показ буденної і повсякденної поведінки героя, але за ним відкривається глибокий і багатозначний зміст.

Рейтинг
( 3 оцінки, середнє 3.67 з 5 )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: