Польська політика на українських землях 14-16 ст.

Коротко та головне про Українські землі у складі Польщі (2 пол. XIV – 1 пол. XVI ст.). ЗНО

 

Із 40-х рр. XIV ст. під прикриттям гасла захисту прав католиків Польське королівство розпочало втручання у внутрішні справи Галичини. У 1366 р. Галичину під­корив польський король Казимир III, але згодом, че­рез династичний шлюб, вона на деякий час опинилася у складі Угорського королівства, Невдовзі, після Кревської унії, Польща остаточно приєднала галицьку зем­лю перетворивши її на Руське воєводство.

Польська політика мала відверто колонізацій­ний характер і була спрямована на провінціалізацію галицького регіону. Городельська унія значно прискорила полонізацію галицького бояр­ства. Намагаючись розширити свій вплив в укра­їнських землях, на початку 30-х рр. XV ст. поляки встановлюють контроль над Поділлям та Захід­ною Волинню. Польське королівство неодноразо­во пропонувало укладання різноманітних уній (з 1385 р. до 1501 р. їх було 8), переслідуючи мету поширення католицтва та підкорення україн­ських земель, що належали Литві.

Дати

1370-1387 рр. – перебування Галичини у складі Угорщини.

1387 р. – остаточне приєднання Галичини до Польщі.

Запам’ятайте

Дмитро Дедько (?-1349) — галицький боярин. У 1340-1349 рр. фактично був головою боярської олігархічної рес­публіки у Галичині. Зміг дати відсіч польсько-угорській на­валі на галицькі землі.

Городельська унія (1413) — угода, яка хоча і підтверджу­вала існування незалежної Литовської держави, втім перед­бачала проведення низки заходів з метою уніфікації систем органів державного управління Литви та Польщі.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: