Повість «Гобсек» у структурі «Людської комедії»

Повість «Гобсек» у структурі «Людської комедії»

Оноре де Бальзак

 

Повість «Гобсек» — це один із перших творів, які Бальзак свідомо вбачав частиною епопеї «Людська комедія». Порушені у творі проблеми були актуальними й настільки непокоїли Бальзака, що письменник не раз до них звертався та шліфував, удосконалював художній текст. Спочатку це був нарис про лихваря. Потім він увів його до повісті «небезпека розпусти», де в центрі уваги перебувала родина де Ресто.

У першому варіанті повісті були розділи «Лихвар», «Адвокат», «Смерть чоловіка», а лихвар Гобсек був цілком позитивним героєм — він допоміг адвокатові Дервілю, пробачив борг бідній дівчині Фанні Мальво, урятував сім’ю де Ресто від банкрутства, насамкінець навіть став депутатом.

Другий варіант повісті, написаний через п’ять років, називався «Батечко Ґоріо». Письменник у ній позбавив головного героя багатьох позитивних рис, змінив фінал, зосередивши увагу на його пристрасті до збагачення. Через кілька років Бальзак назвав свій твір просто «Гобсек», і повість увійшла до «Сцен приватного життя» «Людської комедії».

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: