Процюк “Марійка і Костик” скорочено

Степан Процюк “Марійка і Костик” скорочено читати твір можна за 10 хвилин.

 

“Марійка і Костик” короткий зміст

1
Костик хвилювався. За кілька днів Перше вересня, а це означає, що він побачить Марійку про яку думав все літо! Він навіть одного разу наважився зателефонувати їй додому (бо мобільного ані дівчинка, ані хлопець не мали), але слухавку взяв її тато і Костик, дізнавшись, що Марійка в пластунському таборі навіть не назвавши свого ім’я, поклав слухавку.

2
Друг Микола запросив Костика йти купатись. Після річки Костик посварився і навіть трохи побився з Едиком. Едик сміявся над тим, що в хлопця немає мобільного телефону. Костику трохи дісталось, бо Едик ходить на секцію джіу-джитсу. Після бійки Кость також захотів записатись у цю секцію.

3
Костик, який був уже восьмикласником, побачив Марійку на шкільній лінійці. Він одразу згадав коли все почалось. А почалось це вкінці травня. Марійка прийшла на один футбольний матч, де грав і Кость. Його команда тоді перемогла 5:3. Тоді ж він і помітив Марійку.

4
Костик вирішив запросити Марійку на побачення. Він підійшов до дверей її 7-Б класу, але дівчинки не було. Виявилось, що вона буде на наступному уроці. Кость, хвилюючись, сказав Марійці, що хоче поговорити про любов. Дівчинка, нічого не відповівши, зайшла в клас. Почався урок.

5
Марійка також запам’ятала Костика після того матчу. Він навіть снився їй одного разу – вони танцювали. Марійка також любила футбол, хоч її батьки цього не розуміли. Вона хотіла стати спортсменкою, але батьки ставились до цього скептично.

6
Весь наступний урок Кость думав. Він не розумів, що сталось. Хотів з кимось поговорити, але боявся, що друзі над ним сміятимуться, а батьки незрозуміють. У хлопця наростала тривога.

7
Кость не підготував домашнього завдання на географію. Він не міг думати про уроки. Вчора він таки наважився і запросив Марійку погуляти у парку. Весь вечір думав, тому і не міг.

8
Якраз сьогодні мав відбутись футбольний матч між 8-А і 8-Б. Кость сказав, що не прийде. Друзі наполягали, бо не уявляли як можна виграти у “ашників” без нього. Але Кость обрав побачення. Він не міг дочекатись Марійки. І, коли він думав, що дівчинка вже не прийде, вона таки прийшла.

9
Марійка хвилювалась. Якраз цього дня, коли Костик запросив її на прогулянку вона забула вдома косметичку. Вона повернулась додому саме по неї, тому трохи запізнилась.

10
Весь вечір Костик і Марійка гуляли, говорили, їли морозиво і захоплювались осінню. Наприкінці прогулянки вони пообіцяли один одному зустрітись ще раз.

11
Вдома мама розпитувала Марійку, де вона так довго була. Спочатку дівчинка сказала, що гуляла з дівчатами. Але мама подзвонила їхнім батькам і дізналась, що це неправда. Марійка розплакалась і образилась на маму. Вона не говорила з нею 2 дні.

12
Виявилось, що хлопці з Костикової команди програли 1:4. Вони всі були страшенно на нього ображені. В п’ятницю мав відбутись матч між 8-Б і 9-А. Кость обов’язково мав там бути. Він уникав Марійки, бо боявся що вона захоче побачитись саме у п’ятницю і він не зможе їй відмовити. Але дівчинка сама знайшла його і запропонувала зустрітись саме у п’ятницю. Костик попросив перенести зустріч на наступний день, але Марійка відмовила і пішла.

13
Вдома Марійка про все розповіла мамі. На диво мама зовсім не сварилась. Вони помирились і довго говорили.

14
Кость спочатку побіг за Марійкою, але не зміг її знайти. Спочатку він був у розпачі, але потім розсердився на дівчинку.

15
Кость ледь відсидів уроки. Вчителька географії таки поставила йому двійку, але він не дав щоденника. Сьогодні матч і він мусить зіграти якнайкраще. А ось і Марійка серед глядачів. На полі Костик отримав травму ноги – він якраз вів м’яч до воріт. Його відвезли в лікарню.

16
В лікарні Костику наклали гіпс. Підозрювали розрив зв’язок. Приходив Миколка і розповів, що їхня команда виграла 2:1! Костик хотів побачити Марійку.

17
Марійка спочатку не хотіла йти на матч, але все ж вирішила піти. Вона бачила як Кость отримав травму і навіть пішла в лікарню, але її до нього не пустили. Вона пішла гуляти в парк.

18
Марійка таки прийшла до Костика. Він познайомив її з мамою. Вони забули про сварку і довго говорили.

19
Нарешті Костику зняли гіпс. Вимушене перебування в лікарні змінило його, зробило дорослішим. Приходила вчителька географії, багато розповідала про себе. Приходили навіть ті, на кого Костик і не сподівався. Лікар наказав не грати у футбол ще півроку.

20
Марійка також змінилась за ці два тижні. Вона зрозуміла, що може переживати не тільки за рідних. Їй снились сни, де вони з Костем гуляють незнайомим містом, він зізнається у коханні, вона екстерном складає іспити і переходить в його клас. Але вона нікому про них не розповіла.

21
Сьогодні Марійка почула як дівчата обговорювали її і Костика, хотіли виключити з пластунської спільноти. За Марійку заступилась лише Анжела, а Світлана, з якою дівчинка товаришувала і сиділа за однією партою, була ініціатором цієї розмови. Марійка через це розплакалась на уроці. Класний керівник Алла Василівна втішила і поговорила з Марійкою, а наступного дня і з Світланою. Марійка пробачила Світлані, але вже не сиділа з нею за партою.

22
Кость повернувся у школу. Він багато чого зрозумів після лікарні. Він декілька днів не бачив Марійки і все думав що він їй скаже, коли побачить.

23
На одній з перерв Костик прийшов до Марійки. Вони говорили, а потім Костик поцілував дівчинку. Над ними засвітилось дивне світло.

24
Костик і Марійка часто гуляли парком і навіть почали цілуватися. Здається, вся школа знала про їхні стосунки. Позаочі їх називали Ромео і Джульєтта, але їм було байдуже. Марійка почала ходити на секцію легкої атлетики, а Костик на джіу-джитсу, де його почали хвалити за успіхи.

25
Вони часто і багато говорили один з одним. Хотіли завжди бути разом. І зізнавались один одному у коханні.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: