Шевченко “Художник” скорочено

Повість Шевченка “Художник” скорочено можна прочитати, щоб згадати сюжет твору.

Тарас Шевченко “Художник” скорочено 

Оповідач, гуляючи вночі Петербургом, помітив у саду хлопчика. Він малював. Спочатку він соромився показати свою роботу, але потім згодився. Оповідач зацікавився юним художником. Оповідач запросив хлопця до себе в гості на чай. Після цього вони ходили у трактир, де хлопчик розказав про себе. Виявилося, що він кріпак. Хлопчик займався реставрацією Великого театру. Коли реставрація закінчилася, там почали ставити вистави. На одну з вистав Карл Брюллов запросив оповідача.
Оповідач розповів Карлу Великому про хлопчика. Згодом вони були представлені один одному. Карл хотів викупити хлопця, та поміщик відмовив. Згодом все ж було домовлено ціну – 2500 карбованців. Тим часом хлопець захворів і його відправили до лікарні.
Карл Брюллов намалював портрет Жуковського і його було продано за 2500 карбованців. Хлопця викупили з кріпацтва. Він почав відвідувати академію для художників.
Оповідач виїхав закордон і про подальшу долю свого юного друга він дізнавався з листів. Хлопець познайомився з художниками Штернбергом і Михайловим, мариністом Айвазовським. Він також познайомився з сусідами і закохався у їхню племінницю Пашу. Згодом він одружився з нею. На виставці його твори не оцінили, він зазнав невдачі. З горя він почав пити і його навіть не допустили до випускних екзаменів в академії.
Оповідач приїхав до свого друга-художника. Той, через біди, звихнувся з розуму і потрапив в лікарню. В останній день життя він впізнав оповідача. Дружина художника продала його незавершену картину і отримала хороші гроші. В цей час у Римі вмирав Карл Брюллов.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: