Шевченко “Капітанша” скорочено

“Капітанша” повість Шевченка скорочено можна прочитати, щоб згадати сюжет.

“Капітанша” Тарас Шевченко скорочено

Автор їхав з Москви в Київ. Дорогою до Глухова він заїхав до корчми, де познайомився з господарем Якимом Туманом і його сім’єю. Свою дружину Туман називав капітаншою. Автора дуже зацікавив цей факт, але в самого господаря він не спитав причину. Після гостин він заїхав на хутір до свого друга, який і повідав йому цю історію.

Друг автора і Туман служили в одному полку. Коли вони стояли під Парижем, то знайшли лакея і взяли собі під опіку, звали Володькою. Володька дуже полюбив Тумана. Згодом виявилося, що Володька – це дівчина. Вона народила дівчинку і померла. Дівчинку назвали Варею, Туман почав нею опікуватися.

Дівчинка росла і вчилася, разом з нею вчився і Туман. Зупинився їх полк в Муромі. Там на той час перебував молодий капітан, мрія всіх тамтешніх дівчат і жінок. Варварі на той час виповнилося вже сімнадцять. Одного дня Варя пропала. Туман переживав, ледь не зійшов з розуму. Минуло вісім місяців, прийшли деякі вісті про капітана. Молоду дівчину з ним ніхто не бачив. Пройшло ще декілька місяців і Туман таки знайшов Варю, вона народила дівчинку Олену. Виявилося, що її викрав капітан. Туман одружився з Варею Друг автор поселився на хуторі і запросив Тумана з сім’єю переїхати в корчму.

Автор хотів вже їхати в Київ, але його друг попросив його залишитись ще на тиждень. Він одружився з Оленою, гуляли пишне весілля. Після цього автор поїхав в Київ.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: