Шевченко “Музикант” скорочено

Повість “Музикант” скорочено читати можна, щоб згадати сюжет твору.

Тарас Шевченко “Музикант” скорочено

Автор, подорожуючи Полтавщиною, зупинився у Прилуках. Хотів звідти виїхати, але не зміг, бо у вельможного пана святкували іменини. Друг автора повіз їх на іменини. Там автор познайомився з паном і панною, але найбільше його вразив молодий музикант. Його звали Тарас. Він був знайомий з Глінкою і автор сподівався, що це допоможе викупити його з неволі.

Після цього автор і його друг заїхала в гості до відставного лікаря. Там вони познайомилися з лікарем і його дружиною, з їх вихованками Наталією та Лізою і їх нянею мадмуазель Адольфіною. Туди ж запросили і Тараса. Він розповів про свою долю: батька він не знав, мати померла в наймах, його забрали до пана і там же навчили грати на скрипці і віолончелі. Доля Тараса захопила автора. Прогостювали вони три дні, а потім поїхали.

Пройшло довгих двадцять років. Автор нарешті отримав змогу навідати старих друзів. Він навідався до Івана Максимовича, свого друга. Той зрадів, розповів про свою долю. Він одружився, але за три роки дружина його померла, лишивши по собі сина. Його сестра також втратила чоловіка і лишилась з дитиною. Вони стали жити разом. Також Іван Максимович віддав листа від Тараса і його власні запаси.

З листів автор дізнався, що Тарас відвідав Петербург, жив там декілька років і давав концерти. Хотів знайти Глінку, але той виїхав закордон. Сам відвідав концерти Листа і Серве. Вирішив покинути віолончель. Повернувся додому. Його пан втратив маєток і він став підвладний панові Арновському. Арновський взяв собі під опіку Лізу, Адольфіна також пішла до нього, але вона не пристала на пропозицію пана стати його коханкою і він вигнав її. Згодом Арновський одружився з Лізою і передав всі справи маєтку у її руки. Вони поїхали в Київ, а назад пан повернувся сам. Наталя закохалася у Тараса і її названі батьки вирішили викупити його. Старий лікар декілька днів не з’являвся вдома, а потім приїхав з відпускною для Тараса. Закохані побралися.
Автор, прочитавши листи і записи, вирішив навідатись на стару ферму.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Guru.net.ua
Додати коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: